Londyn 2012. Wioślarstwo. Niesamowity sprawdzian Adama Korola i spółki. W jednym przedbiegu sami mistrzowie świata!

Polską czwórkę podwójną - złotych medalistów z Pekinu, czterokrotnych mistrzów świata - już na początek rywalizacji w Londynie czeka w sobotę niesamowity sprawdzian. W wyścigu eliminacyjnym rywalami Adama Korola, Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewski będą m.in. Australijczycy, mistrzowie świata z 2010 roku oraz Chorwaci, mistrzowie świata z 2011 roku!
Biorąc pod uwagę, że Polacy to mistrzowie świata z 2009 roku, w wyścigu tym wystąpią zdecydowanie najlepsze osady ostatnich lat. Stawkę uzupełnią równie groźni Nowozelandczycy. Czwórki podwójne rozpoczną sobotnią rywalizację o godz. 12.30 polskiego czasu, wyścig z udziałem naszej osady odbędzie się jako drugi (ok. godz. 12.40).

Ten niezwykle ciężki zestaw rywali powoduje, że polscy "dominatorzy" już w pierwszym wyścigu muszą popłynąć na maksimum możliwości. Do półfinału awansują trzy pierwsze osady, a ostatni na mecie zmuszeni będą popłynąć w repesażach, które odbędą się w poniedziałek.

- Dla nas to byłoby morderstwo i praktycznie koniec szans na medal. Taki dodatkowy start kosztował by nas mnóstwo sił - mówił przed wyjazdem do Londynu Korol, szlakowy naszej czwórki. - Musimy zrobić wszystko, aby awansować od razu do półfinału i spokojnie przygotowywać się do kolejnych startów - podkreślił zawodnik AZS AWFiS Gdańsk.

Półfinały czwórek podwójnych zaplanowano na 1 sierpnia, a finał na 3 sierpnia.

Czy wioślarska czwórka podwójna ma szanse na medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka