Londyn 2012. Wioślarstwo. Jarosław Godek na początek zmierzy się z legendami

Wioślarz AZS AWFiS Gdańsk Jarosław Godek, który w parze z Wojciechem Gutorskim (Lotto Bydgostia Bydgoszcz) rywalizować będzie w konkurencji dwójek bez sternika, w wyścigu eliminacyjnym zmierzy się z m.in. z niesamowitą osadą nowozelandzką Eric Murray - Hamish Bond, która od trzech lat nie ma sobie równych w mistrzostwach świata.
Nowozelandczycy wygrywali kolejno w 2009 r. w Poznaniu, w 2010 r. w Karapiro (Nowa Zelandia) oraz w 2011 r. w Bledzie. Idą więc śladem naszej wspaniałej czwórki podwójnej (Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski), która przed poprzednimi igrzyskami w Pekinie również trzy razy z rzędu wygrała mistrzostwa świata, a potem poprawiła ten wyczyn złotem olimpijskim. Nowozelandczycy są oczywiście w Londynie murowanym faworytem do zwycięstwa.

Pozostali rywale Godka i Gutorskiego - Francuzi, Węgrzy oraz Słowacy - są jak najbardziej w ich zasięgu i Polacy mają szanse na awans do półfinału, który wywalczą trzy pierwsze osady. Pozostali będą musieli pływać w repesażach (30 lipca).

Sobotni wyścig z udziałem Godka i Gutorskiego rozpocznie się o godz. 13.

Ile medali zdobędą w Londynie trójmiejscy sportowcy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka