Londyn 2012. Walkę o medale czas zacząć. W weekend wystartuje pięcioro sportowców z woj. pomorskiego

W sobotę na igrzyskach olimpijskich w Londynie do rywalizacji przystąpią pierwsi sportowcy z woj. pomorskiego. W pierwszy weekend wystartuje ich pięcioro m.in. wioślarz Adam Korol i żeglarz Mateusz Kusznierewicz.
Polską wioślarską czwórkę podwójną - złotych medalistów z Pekinu, czterokrotnych mistrzów świata - już na początek rywalizacji w Londynie czeka w sobotę niesamowity sprawdzian. W wyścigu eliminacyjnym rywalami Korola (AZS AWFiS Gdańsk), Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewski będą m.in. Australijczycy, mistrzowie świata z 2010 roku oraz Chorwaci, mistrzowie świata z 2011 roku!

Biorąc pod uwagę, że Polacy to mistrzowie świata z 2009 roku, w wyścigu tym wystąpią zdecydowanie najlepsze osady ostatnich lat. Stawkę uzupełnią zawsze groźni Nowozelandczycy. Czwórki podwójne rozpoczną sobotnią rywalizację o godz. 12.30 polskiego czasu, wyścig z udziałem naszej osady odbędzie się jako drugi (ok. godz. 12.40).

Taki zestaw rywali powoduje, że polscy "dominatorzy" już w pierwszym wyścigu muszą popłynąć na maksimum możliwości. Do półfinału awansują trzy pierwsze osady, ostatni na mecie zmuszeni będą popłynąć w repesażach, które odbędą się w poniedziałek.

Drugi wioślarz AZS AWFiS Jarosław Godek, który w parze z Wojciechem Gutorskim rywalizować będzie w konkurencji dwójek bez sternika, w wyścigu eliminacyjnym zmierzy się z m.in. z niesamowitą osadą nowozelandzką Eric Murray - Hamish Bond, która od trzech lat nie ma sobie równych w mistrzostwach świata.

Pozostali rywale Godka i Gutorskiego - Francuzi, Węgrzy oraz Słowacy - są jak najbardziej w ich zasięgu i Polacy mają szanse na awans do półfinału, który wywalczą trzy pierwsze osady. Pozostali będą musieli pływać w repesażach (30 lipca). Sobotni wyścig z udziałem Godka i Gutorskiego rozpocznie się o godz. 13.

Jednak jako pierwsza z pomorskich sportowców rywalizację rozpocznie Paula Wrońska (LOK Lider Lębork), która w sobotę o godz. 9.15 wystartuje w kwalifikacjach w strzelectwie (karabin pneumatyczny). 20-letnia Polka w igrzyskach dopiero debiutuje. Do tej pory jej największym sukcesem było wicemistrzostwo Europy juniorek w 2009 r. Finał zaplanowano na godz. 12.

30 minut później na trawiasty kort Wimbledonu wyjdzie gdyńska tenisistka Klaudia Jans-Ignacik, która wraz z Alicją Rosolską zmierzy się o godz. 12.30 z rosyjską parą Maria Kirilenko - Nadieżda Pietrowa. Jeśli Polki wygrają, mecz II rundy rozegrają w poniedziałek 30 lipca. Dla gdynianki to drugi start w igrzyskach. Przed czterema laty w Pekinie odpadła w I rundzie gry podwójnej.

Z kolei w niedzielę walkę o trzeci medal olimpijski rozpocznie Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk), który wraz z Dominikiem Życkim ze Spójni Warszawa wypłynie na akwen w Weymouth. Regaty w klasie Star potrwają do 5 sierpnia, a pierwszego dnia zaplanowano dwa wyścigi. Początek o godz. 13.

Chcesz śledzić występy trójmiejskich sportowców w Londynie? Bądź z nami! Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka