Londyn 2012. Sylwia Bogacka wygrała eliminacje w karabinku pneumatycznym! Słaba Paula Wrońska z Lęborka

Reprezentantka Polski w strzelectwie Sylwia Bogacka wygrała eliminacje w konkurencji karabinku pneumatycznego i awansowała do finału. Finał w sobotę o godz. 12.
Polka, zawodniczka Gwardii Zielona Góra, wypadła w eliminacjach rewelacyjnie - zdobyła 399 pkt. na 400 możliwych i aż 37 razy trafiła w sam środek tarczy!

Dużo słabiej wypadła za to Paula Wrońska z Lidera Lębork, która w tej konkurencji jeszcze w kwietniu zajęła 4. miejsce w Pucharze Świata rozgrywanym właśnie w Londynie. Do podium zabrakło jej wtedy zaledwie 0,1 pkt. Ale debiutująca na igrzyskach 20-letnia Polka nie wytrzymała presji, zdobyła tylko 390 pkt. (27 razy trafiła w środek tarczy) i zajęła dalekie 47. miejsce.

Co innego 30-letnia Bogacka, która jest dużo bardziej doświadczona od Wrońskiej. Dla niej są to już trzecie igrzyska - wcześniej startowała w Atenach i Pekinie. Najwyższe miejsce, jakie zajęła dotąd w IO, to 8. pozycja w Pekinie, właśnie w konkurencji karabinku pneumatycznego.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?