Londyn 2012. Tenis. Czy debel Klaudia Jans-Ignacik - Alicja Rosolska znów nie przejdzie I rundy?

Gdynianka Klaudia Jans-Ignacik oraz jej partnerka z debla Alicja Rosolska w Pekinie nie przeszły nawet pierwszej rundy. Ciężko będzie o to także w Londynie.
Para Jans-Ignacik - Rosolska współpracuje ze sobą na korcie od wielu lat, choć w ostatnim czasie obu tenisistkom grało się lepiej oddzielnie.

Razem wygrały tylko jeden poważny turniej. Było to jednak trzy lata temu. 12 kwietnia 2009 r. zwyciężyły w hiszpańskiej Marbelli. Do finału większych turniejów dochodziły jeszcze tylko w 2011 r. - w australijskim Brisbane oraz w Brukseli.

Później obie radziły sobie lepiej z innymi partnerkami. W lipcu 2011 r. Rosolska wspólnie z Hiszpanką Anabel Medina Garrigues wygrała w Budapeszcie turniej o łącznej puli nagród 220 tys. dolarów. Niemal 28-letnia gdynianka zwycięska z kortu schodziła 25 maja tego roku. Razem z Białorusinką Olgą Goworcową cieszyła się z triumfu w Strasburgu (pula nagród 220 tys. dolarów).

Jans-Ignacik z kortem tenisowym związana jest od 10. roku życia. Pierwszy turniej rozegrała w 1999 r., a na pierwsze zwycięstwo musiała czekać do 2001. Wówczas w parze z Martą Domachowską wygrała w Miramar we Francji. Największy sukces Jans-Ignacik osiągnęła jednak w grze mieszanej. Podczas ostatniego French Open w parze z Santiago Gonzalezem doszła aż do finału.

Jans-Ignacik i Rosolska występowały już podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wówczas jednak o ich wyjeździe zdecydowała dzika karta (do Londynu uzyskały kwalifikację olimpijską). Polki w pierwszej rundzie trafiły na parę Lindsay Davenport/Liezel Huber i uległy 2:6, 1:6.

Również w Londynie deblowi Jans-Ignacik - Rosolska ciężko będzie przejść pierwszą rundę, bo Polki trafiły w niej na rozstawioną z nr 3 parę rosyjską Maria Kirilenko - Nadieżda Pietrowa. Siostry Radwańskie, także startujące w deblu, mają za przeciwniczki Słowaczki Dominikę Cibulkovą oraz Danielę Hantuchovą.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka