Londyn 2012. Wioślarstwo. Adam Korol i spółka są już w półfinale. Jest forma!

Polska czwórka podwójna - Adam Korol, Michal Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski - w swoim pierwszym starcie zajęła w wyścigu eliminacyjnym 2. miejsce i awansowała do półfinału.
Polacy - obrońcy złota z Pekinu - mieli w pierwszym wyścigu niesamowicie silnych rywali. Mistrzów świata z 2010 roku Australijczyków, mistrzów świata z 2011 roku Chorwatów oraz zawsze groźnych Nowozelandczyków. Biorąc pod uwagę, że Polacy to mistrzowie świata z 2009 roku, w wyścigu tym wystąpiły zdecydowanie najlepsze osady ostatnich lat.

- Jak zobaczyliśmy z kim płyniemy w eliminacjach zaniemówiliśmy, to wyglądało jak obsada finału. Myślę, że dla wszystkich uczestników tego wyścigu był to duży szok - mówił dzień przed startem Korol (AZS AWFiS Gdańsk), szlakowy naszej osady. Do półfinału awansowały trzy najlepsze osady. Polacy od początku kontrolowali sytuację trzymając się tuż za Chorwatami i bez problemu zajęli 2. miejsce. Półfinały czwórek podwójnych zaplanowano na 1 sierpnia, a finał na 3 sierpnia.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka