Londyn 2012. Wioślarstwo. Jarosław Godek i Wojciech Gutorski są w półfinale

Wioślarz AZS AWFiS Gdańsk Jarosław Godek, który w parze z Wojciechem Gutorskim (Lotto Bydgostia Bydgoszcz) rywalizuje w konkurencji dwójek bez sternika, zajęli w wyścigu eliminacyjnym 3. miejsce i awansowali do półfinału.
Polacy za rywali mieli m.in. niesamowitą osadą nowozelandzką Eric Murray - Hamish Bond, która od trzech lat nie ma sobie równych w mistrzostwach świata. Nowozelandczycy wygrywali kolejno w 2009 r. w Poznaniu, w 2010 r. w Karapiro (Nowa Zelandia) oraz w 2011 r. w Bledzie.

W wyścigu eliminacyjnym oczywiście przypłynęli na metę daleko przed wszystkimi rywalami, ale dla Polaków liczyła się walka o 3. miejsce. Tak naprawdę tej walki jednak nie było, gdyż za Nowzelandczykami płynęli Francuzi i właśnie Polacy, natomiast dwie pozostały osady - Serbowie i Węgrzy - znacznie odstawały i już po kilkuset metrach przestały się liczyć w rywalizacji.

Godek i Gutorski, którzy do IO przygotowywali się na swój koszt, bez problemu zajęli więc 3. miejsce i awansowali do półfinału, który odbędzie się 1 sierpnia. Finał zaplanowano na 3 sierpnia.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka