Londyn 2012. Tenis stołowy. Dramatyczny bój Natalii Partyki. Jest awans!

W drugiej rundzie turnieju tenisa stołowego Natalia Partyka pokonała po dramatycznym boju i siedmiu setach Dunkę Mie Skov.
Pochodząca z Gdańska zawodniczka z racji niepełnosprawności (urodziła się bez prawego przedramienia), karierę robiła dotąd głównie w paraolimpiadach. W tej imprezie debiutowała już w 2000 r. w Sydney. Miała wtedy zaledwie... 11 lat, a niewiele zabrakło jej wtedy do podium. Z Aten i Pekinu wracała już ze złotymi medalami w singlu i srebrnymi w turnieju drużynowym.

Z czasem zaczęła jednak odgrywać coraz większą rolę także w rywalizacji najlepszym tenisistek stołowych świata.

W Londynie Partyka rywalizację zaczęła od drugiej rundy i stoczyła w niej dramatyczny bój z dużo wyższą i silniejszą Dunką Skov. Polka fatalnie zaczęła mecz. W pierwszym secie przegrywała już 0:6, a ostatecznie poległa 5:11. Kiedy wygrała dwa kolejne sety - 11:3 i 12:10 - wydawało się, że opanowała nerwy, ale czwartą partię znów zaczęła od 0:6. I przegrała 8:11. Gorsza była również w piątym secie - 9:11, miała nóż na gardle, ale potrafiła doprowadzić do wyrównania - 11:7 w szóstym secie. O awansie decydowała siódma partia. Partyka znów zaczęła tragicznie, przegrywała już 1:5. Ale wygrała trzy kolejne piłki, a potem doprowadziła do remisu 6:6. Zaczął się horror - 7:6 dla Polki, 8:6, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9. Emocje sięgnęły zenitu, ale to Polka lepiej wytrzymała wojnę nerwów, wygrała dwie kolejne piłki i awansowała dalej.

W trzeciej rundzie rywalką Partyki będzie reprezentująca Holandię, ale pochodząca z Chin Jie Li. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 19 czasu polskiego.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?