Londyn 2012. Żeglarstwo. Odległe miejsce Pawła Kołodzińskiego i Łukasza Przybytka w klasie 49er

Załoga Paweł Kołodziński - Łukasz Przybytek (obaj AZS AWFiS Gdańsk) zajęła 11. i 14. miejsce w pierwszym dniu regat klasy 49er. Kolejne dwa wyścigi we wtorek.
W pierwszym wyścigu gdańszczanie zajęli 11. miejsce. Początkowo było nawet gorzej (14. i 17. miejsce), ale od połowy wyścigu Polacy zaczęli odrabiać straty. Inauguracyjny start odbył się niemal w optymalnych warunkach 15 węzłów, dopiero w końcówce wiatr osłabł, co wykorzystali Francuzi Emmanuel Dyen, Stephane Christidis, tuż przed metą wyprzedzając załogi z Danii i Kanady. Przybytek z Kołodzińskim na metę przypłynęli ze stratą 1 minuty 46 sekund do lidera.

W drugim biegu Polacy ruszyli odważniej i od razu awansowali na 8. miejsce. Na półmetku wyścigu, już przy zmiennym wietrze radzili sobie gorzej i znów - jak na początku pierwszego wyścigu - spadli na 14. miejsce. Do końca wyścigu, choć walczyli ambitnie, by odrobić straty, ich położenie nie uległo zmianie i ze stratą 1 minuty i 29 sekund ukończyli wyścig na 14. miejscu.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu zawodów Polacy zajmują 15. miejsce.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?