Londyn 2012. Żeglarstwo. Słabe wyścigi Mateusza Kusznierewicza i Dominika Życkiego w klasie Star

Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa) w drugim dniu regat olimpijskich w klasie Star zajęli 12. i 10. miejsce.
Cztery wyścigi w klasie Star mają już za sobą jedni z faworytów do medalu Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa). W poniedziałek odbył się trzeci i czwarty wyścig, w których Polacy zajęli kolejno 12. i 10. miejsce. Polakom nie udał się szczególnie pierwszy poniedziałkowy start, choć ściganie rozpoczęli od znakomitej 3. lokaty. Później było już niestety tylko gorzej i linię mety Polacy przekroczyli ze stratą 1 minuty i 8 sekund do zwycięzców z Nowej Zelandii.

W drugim wyścigu Polacy płynęli nieco lepiej, wykorzystując silniejsze podmuchy wiatru (19 węzłów). Nie tracili kontaktu z czołówką i czwarty start w Weymouth ukończyli na 10. miejscu.

We wtorek odbędą kolejne dwa wyścigi (o godz. 13:05 i 14:20).

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?