Londyn 2012. Wioślarska dwójka bez sternika, Jarosław Godek i Wojciech Gutorski, płyną w półfinale

Trudne zadanie czeka Jarosława Godka (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Wojciecha Gutorskiego w środowym półfinale wioślarskich dwójek bez sternika. Awans Polaków do finału byłby niespodzianką.
Nasi zawodnicy bez względu na wynik jaki osiągną w Londynie i tak są w naszej olimpijskiej kadrze fenomenem, gdyż do igrzysk >przygotowywali się na własny koszt.

W wyścigu eliminacyjnym Polacy zajęli 3. miejsce, które satysfakcjonowało by ich również w półfinale. Do finału awansują bowiem trzy najlepsze osady. Będzie jednak o to piekielnie ciężko. Rywalami Godka i Gutorskiego będą Słoweńcy, Grecy, Australijczycy, Brytyjczycy oraz Francuzi. Poza Słoweńcami wszystkie pozostałe osady są klasyfikowane wyżej od Polaków i nie licząc Francuzów (którzy w wyścigu eliminacyjnym wyraźnie pokonali Polaków), wszystkie stawały w tym roku na podium Pucharu Świata.

Z drugiej strony jeśli patrzeć na czasy eliminacji lepsi od Godka i Gutorskiego byli tylko Francuzi i Brytyjczycy. Szanse na pewno więc są. O tym czy Polacy awansują do finału przekonamy się w środę, początek ich wyścigu półfinałowego ok. godz. 12.10.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka