Sport.pl

Londyn 2012. Żeglarstwo. 7. i 4. miejsce Przemysława Miarczyńskiego

Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) w drugim dniu regat olimpijskich w klasie RSX zajął 7. i 4. miejsce. Znów fenomenalnie pływał mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej Holender Dorian van Rijsselberge.
Przed wyjazdem do Londynu sopocki żeglarz nie ukrywał, że w Weymouth będą odpowiadać mu 2 z 3 tras przygotowanych tras. W środę dwa starty odbyły się na najmniej ulubionej trasie, w dodatku przy nie najmocniejszym wietrze (13 węzłów). "Pont" zaczął ściganie od 9. miejsca, potem dał się wyprzedzić jeszcze trzem-czterem żeglarzom i spadł na odległe 13. miejsce. Z czasem jednak Miarczyński zaczął korzystać z silniejszych podmuchów (18 węzłów) i na kolejnych pomiarach czasu piął się w górę klasyfikacji (najpierw był 9. a po chwili 8.). Stawce - podobnie jak we wtorek - przewodził Holender Dorian van Rijsselberge, któremu "deptał" po stateczniku Francuz Julien Bontemps i JP Tobin z Nowej Zelandii. Ostatecznie Miarczyński awansował jeszcze o jedną lokatę, mijając linię mety na 7. miejscu.

W drugim wyścigu "Pont" popłynął już zdecydowanie odważniej i szybciej. W sprzyjających warunkach (18 węzłów) długo utrzymywał kontakt z czołówką. Na mecie pasjonujący pojedynek stworzyli Nick Dempsey i Byron Kokkalanis. Niemal od początku wyścigu stawce przewodził Grek, w końcówce jednak Brytyjczyk skorzystał ze znajomości akwenu w Weymouth, dogonił rywala i tuż przed metą o centymetry wyprzedził Dempseya.

Miarczyński w klasyfikacji generalnej zajmuje 2. miejsce. Prowadzi Holender van Rijsselberge.

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka