Londyn 2012. Gdańszczanka Daria Pogorzelec chce przełamać złą passę judoków

Startująca w kategorii do 78 kg judoczka Wybrzeża Gdańsk Daria Pogorzelec nie jest wymieniana w gronie głównych faworytek do medalu, ale jej ostatnie wyniki dają nadzieję na dobry występ, a może nawet niespodziankę? Jej walka o godz. 11.19, relacja na sport.pl.
22-letnia zawodniczka Wybrzeża w rankingu światowym zajmuje co prawda odległą 28. pozycję, ale w ostatnich kilkunastu miesiącach osiągnęła kilka wartościowych wyników (m.in. wygrała zawody Pucharu Świata w Tallinie, czterokrotnie stawała też na najniższym stopniu podium Pucharu Świata: w Mińsku, Rzymie, Ułan Bator i Madrycie).

Do ewentualnego medalu gdańszczanka drogę ma wyboistą, ale jeśli wygra pierwszą walkę, a szanse ma no to spore, wszystko może się zdarzyć. Na początek w 1/16 finału Pogorzelec zmierzy się z 26. w światowym rankingu Słowenką Anamaria Velensek. Te zawodniczki spotkały się do tej pory tylko raz - w 2010 roku na mistrzostwach Europy we Wiedniu - i górą była Pogorzelec. Ta walka rozpocznie się o godz. 11.19.

W wypadku zwycięstwa kolejną rywalką Polki będzie 7. w światowym rankingu Niemka Heide Wollert, z którą jedyny pojedynek w karierze przegrała (2010 r. Puchar Europy w Hamburgu). Ewentualne zwycięstwo da już awans do ćwierćfinału, gdzie prawdopodobnie czekać będzie liderka światowego rankingu Brazylijka Mayra Aguiar (do tej pory z nią nie walczyła). O ewentualny awans do półfinału będzie więc bardzo trudno, ale w judo, w tej fazie turnieju, przegrana daje prawo walki o medal w repesażach. I to byłby już wielki sukces Pogorzelec.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka