Londyn 2012. Siedmioboistka Karolina Tymińska chce przełamać klątwę czwartych miejsc

Karolina Tymińska z SKLA Sopot od lat zalicza się do czołowych wieloboistek świata, ale medale dużych imprez za każdym razem przechodzą jej koło nosa.
Mistrzostwa Europy w Barcelonie w 2010 r. - 5. miejsce, halowe mistrzostwa Europy w Paryżu w 2011 r. - 4. miejsce, mistrzostwa świata w Daegu w 2011 r. - 4. miejsce, halowe mistrzostwa świata w Stambule w 2012 r. - 4. miejsce.

Dla wielu sportowców to wyniki pozostające w sferze marzeń, ale dla Tymińskiej (SKLA Sopot) miejsca tuż za podium stały się klątwą. Marzyła o tym, żeby przełamać ją w Londynie, ale w najważniejszym momencie przygotowań dopadł ją groźny uraz - stan tuż przed zmęczeniowym złamaniem kości piszczelowej. Podczas leczenia w użyciu były ultradźwięki, lasery, pola magnetyczne, a nawet aquarunning (bieganie w basenie).

- Znalazłam to na YouTube, kiedy szukałam informacji, jak radzić sobie z takimi urazami - mówi Tymińska. - Zaczęłam ćwiczyć na basenie sześć razy w tygodniu, do tego zajęcia w siłowni. To był wyścig z czasem, ale się udało. Noga od czasu do czasu pobolewa, ale od początku czerwca mogę normalnie trenować.

Ale o medal na igrzyskach olimpijskich będzie ciężko.

- Po takich problemach ze zdrowiem ciężko cokolwiek przewidzieć - mówi trener zawodniczki Michał Modelski. - Pojedziemy do Londynu bez presji, tym bardziej że w tym roku siedmioboistki prezentują niebotyczny poziom. Może zdarzyć się tak, że 6500 pkt [rekord życiowy Tymińskiej to 6544] nie da nawet miejsca w czołowej dziesiątce!

W tym roku już cztery zawodniczki osiągnęły lepszy rezultat niż rekord życiowy Tymińskiej. To Brytyjka Jessica Ennis (6906), Rosjanki Tatiana Czernowa (6774) i Kristina Sawicka (6681) oraz Kanadyjka Jessica Zelinka (6599). Kolejne trzy przekroczyły granicę 6500 pkt. Właśnie na wynik w tych okolicach stać w tej chwili zawodniczkę SKLA.

- Najważniejsze, że w ogóle pojechałam do Londynu - zaznacza Tymińska. - A ostatnie starty pokazały, że jestem na dobrej drodze.

Sopocianka pojawi się na starcie w piątek o godz. 11.05, kiedy rozpocznie się pierwsza konkurencja siedmioboju - bieg na 100 m przez płotki. Tego dnia odbędą się również skok wzwyż (godz. 12.15), pchnięcie kulą (19) oraz bieg na 200 m (21.45). Dokończenie rywalizacji nastąpi w sobotę kiedy zawodniczki rywalizować będą w skoku w dal (11.05), rzucie oszczepem (12.45) oraz biegu na 800 m (21.35).

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka