Londyn 2012. Tyczkarka Anna Rogowska rozpoczyna walkę o medale. 38 rywalek!

Dziś o godz. 11.20 rozpocznie się eliminacyjny konkurs skoku o tyczce kobiet, w którym wystąpi aż 39 zawodniczek. Wśród nich dwie Polki: Anna Rogowska (SKLA Sopot) oraz urodzona w Gdyni Monika Pyrek (MKS Szczecin).
Rogowska do igrzysk w Londynie przygotowywała się z wielkimi kłopotami. Sopocianka zmagała się z urazami: najpierw tradycyjnie odezwała się kontuzja ścięgna Achillesa, potem przyplątał się również uraz stawu skokowego. Rogowska po raz pierwszy na rozbiegu pojawiła się w sezonie letnim dopiero 10 lipca na mityngu w Sotteville. Osiągnęła tam niezły wynik 4,70 m i tym samym wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie. Potem pojawiła się jeszcze w Monako na mityngu Diamentowej Ligi, ale nie zaliczyła żadnej wysokości. Jej noga wciąż nie jest jednak w pełni sprawna i na igrzysk znów towarzyszyć jej będzie ból.

- W tej chwili to już nie ma większego znaczenia. Wiadomo, że w Londynie wystartuję i będę walczyć o medal, bez względu na to czy noga będzie pobolewać czy nie - mówiła Rogowska tuż przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie.

Dziś nadszedł dzień pierwszej próby - eliminacje do konkursu finałowego, który odbędzie się 6 sierpnia. Na starcie stanie aż 39 zawodniczek podzielonych na dwie grupy. Do finału zakwalifikują się tyczkarki, które skoczą minimum 4,60 m lub 12 najlepszych (jeśli minimum osiągnie mniejsza liczba tyczkarek).

Wśród zgłoszonych jest osiem zawodniczek, które skakały w tym roku wyżej od Rogowskiej. Są to: Rosjanka Jelena Isinbajewa (5,01 m), Amerykanka Jennifer Suhr (4,88 m), Brytyjka Holly Bleasdale (4,87 m), Niemka Silke Spiegelburg (4,82 m), Brazylijka Fabiana Murer (4,77 m), Australijka Alana Boyd (4,76 m), Kubanka Yarisley Silva (4,72 m) oraz Czeszka Jirina Ptacnikova (4,72 m). Pyrek w tym roku skoczyła skromne 4,50 m.

Przypomnijmy, że rekord życiowy Rogowskiej, który równocześnie jest rekordem Polski, to 4,85 m.

Czy Rogowską stać w Londynie na medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka