Londyn 2012. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki pożegnali się z igrzyskami. W słabym stylu

Do olimpijskiego wyścigu medalowego polska załoga w klasie Star - Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki - przystępowała już bez szans na wywalczenie miejsca na podium. Polscy żeglarze mimo to chcieli godnie pożegnać się z igrzyskami. Wypadli jednak słabo
Kusznierewicz z Życkim szanse na medal stracili w piątek, kiedy w jednym z wyścigów przypłynęli na odległym 13. miejscu. Mimo odległej lokaty udało im się jednak zachować miejsce w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu otrzymali prawo do występu w niedzielnym wyścigu. W nim popłynęli jednak słabo. Na pierwszym znaku Kusznierewicz z Życkim byli jeszcze na szóstym miejscu, ale w dalszej części trasy zostali wyprzedzeni przez inne załogi. Na ostatnim znaku spadli nawet na ostatnie miejsce, ale na finiszu udało im się wyprzedzić załogę z Irlandii. Dziewiąte miejsce na mecie dało Polakom ósme miejsce w klasyfikacji generalnej igrzysk.

Medalowy wyścig wygrali Szwedzi Fredrik Loof i Max Salminen, którzy dzięki temu wywalczyli złoty medal. Srebro przypadło załodze brytyjskiej Iain Percy i Andrew Simpson, zaś brąz zdobyli Brazylijczycy Robert Scheidt i Bruno Prada.

Jak oceniasz występ Kusznierewicza i Życkiego na igrzyskach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka