Londyn 2012. Koniec marzeń Rogowskiej o medalu! Nie przeskoczyła nawet 4,45 m.!

Szok, smutek, niedowierzanie. Najlepsza polska tyczkarka Anna Rogowska udział w igrzyskach w Londynie zakończyła zaledwie po trzech skokach! Zawodniczka SKLA Sopot nie poradziła sobie z ?rozgrzewkową? dla niej zazwyczaj wysokością 4,45m.!
Rogowska konkurs rozpoczęła od wysokości 4,45m. Pierwsze podejście było jednak zupełnie nieudane. Polka nie zdołała doskoczyć nawet do poprzeczki i opadła na materac. Innym zawodniczkom wcale nie szło lepiej. Niektóre, jak np. Alana Boyd, męczyły się straszliwie z poprzeczką zawieszoną na 4,30m., czyli wysokością na tym poziomie rywalizacji śmiesznie niską. Australijka zaliczyła ją jednak dopiero w trzeciej próbie. Kłopoty miała też Amerykanka Becky Holliday i Francuzka Vanessa Boslak, które z tą wysokością poradziły sobie dopiero w drugich próbach.

Zawodniczkom w poprawnym skakaniu przeszkadzał z pewnością boczny wiatr, który w zawodach skoku o tyczce nigdy nie jest mile widziany.

Wydawało się jednak, że Rogowskiej nawet tak silny wiatr nie przeszkodzi w pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości, która zazwyczaj była dla niej rozgrzewkową. Nic bardziej mylnego, zawodniczka SKLA Sopot drugie podejście popsuła w identyczny sposób jak pierwsze!

Przed trzecim skokiem na jej twarzy widać było już duże zdenerwowanie. Zepsucie kolejnego skoku wyrzucało ją bowiem za burtę igrzysk. I choć to podejście było lepsze od poprzednich, to Rogowska niestety strąciła tyczkę i zakończyła udział w igrzyskach. Po zaledwie trzech skokach i niewiele ponad 40. minutach konkursu...

Wygrała niespodziewanie Amerykanka Jennifer Suhr, przed Kubanką Yarisley Silvą. Rosjanka Jelena Isinbajewa była dopiero trzecia.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka