Londyn 2012, Żeglarstwo. Jolanta Ogar i Agnieszka Szkrzypulec odpadły z rywalizacji klasy 470

Polska załoga Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) i Agnieszka Skrzypulec po 10 wyścigach w klasie 470 zajęła w klasyfikacji generalnej 12. miejsce i nie awansowała do wyścigu finałowego.
O start w wyścigu medalowym Polki walczyły do samego końca. Do finału wchodziło dziesięć najlepszych załóg. Cel był trudny do zrealizowania, gdyż 12. w klasyfikacji generalnej Ogar i Skrzypulec musiały przypłynąć w ostatnim wyścigu co najmniej osiem miejsc przed załogą hiszpańską (10. miejsce w "generalce") oraz co najmniej cztery przed chińską (11. miejsce w "generalce"). Do tego żeglarki z Półwyspu Iberyjskiego nie mogły być niżej niż na 16. miejscu (na 20 możliwych), gdyż wtedy ten rezultat nie byłby dodany do sumy eliminacji (są to punkty, czyli miejsca zajęte przez dane załogi w poszczególnych wyścigach, minus ten najgorszy).

W wyścigu nr 10 Hiszpanki oraz Chinki popłynęły słabo (zajęły odpowiednio 13. i 12. miejsce), ale Polki przypłynęły na metę na 10. miejscu i ostatecznie zakończyły olimpijskie regaty na niezłym 12. miejscu.

Jak oceniasz występ Ogar i Skrzypulec? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka