Londyn 2012. Joanna Mitrosz w finale gimnastyki artystycznej!

Joanna Mitrosz z 8. miejsca awansowała do sobotniego finału wieloboju indywidualnego w gimnastyce artystycznej. Występująca w Jantarze Gdynia zawodniczka we wszystkich czterech konkurencjach zaprezentowała wysoką dyspozycję.
Mitrosz w pierwszej serii zmagań zaprezentowała się z piłką. Publiczności występ mistrzyni Polski bardzo się spodobał. Zwłaszcza piruetom wykonywanym przez zawodniczkę niewiele można było zarzucić. Sędziowie obniżyli jej jednak punktację za niewysoką trudność dobranych ćwiczeń, więc Mitrosz zajmowała po tym ćwiczeniu 9. pozycję.

Nieco gorzej poszło jej z obręczą, z którą przecież gdynianka zawsze czuła się pewniej. Zarówno jednak trudność ćwiczeń jak i ich wykonanie sędziowie ocenili nieco niżej niż w poprzednim ćwiczeniu. Na szczęście dla Polki innym zawodniczkom w tej serii także nie poszło rewelacyjnie, więc Mitrosz udało się nawet awansować o jedną pozycję i po pierwszym dniu zajmowała "bezpieczne" ósme miejsce (do finału przechodziło 10 zawodniczek).

Drugiego dnia zawodniczki rywalizowały ze wstążką i maczugami. Polka rozpoczęła od wstążki. Nieudanie, bo już na samym początku ta się zaplątała, a to z pewnością wpłynęło na końcowy wynik. Niezrażona kiepskim startem Mitrosz do końca ćwiczenia pozostała jednak skoncentrowana i zakończyła tę konkurencję na wysokiej 6. pozycji. Z maczugami poszło jej niewiele gorzej, była siódma. Ostatecznie po czterech konkurencjach zgromadziła 109,750 pkt., obroniła wywalczone dzień wcześniej ósme miejsce i może w spokoju przygotowywać się do sobotniego finału.

Eliminacje wygrała Rosjanka Jewgienija Kanajewa (116,000 pkt.) przed rodaczką Darią Dmitriewą (114,525 pkt.) oraz reprezentantką Azerbejdżanu Aliją Garajewą (111,850 pkt.). W sobotę jednak ta kolejność nie będzie istotna. Punkty zostaną wyzerowane, a zawodniczki przystąpią z czystym kontem do tych samych ćwiczeń. Początek rywalizacji o 14:30.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka