Sport.pl

Mistrzostwa Europy - Polska debiutuje

Polska i Dania to gospodarze zbliżających się mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W naszym kraju turniej rozgrywany będzie w Trójmieście. Siatkarzy ugoszczą hale w Gdyni i Gdańsku.
Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn to cykliczne rozgrywki, które odbywają się co 2 lata. Począwszy od 1948 roku, rozegrano już 27 turniejów. W sezonie 2013 zorganizują je Polska i Dania. Dla obu współgospodarzy będzie to debiut w tej roli (w 2009 r. Polska organizowała ME kobiet). Miejsca w hierarchii siatkówki europejskiej czy światowej mają jednak diametralnie różne. Polska to multimedalista największych imprez mistrzowskich; kraj, w którym siatkówka jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych sportów. Natomiast Dania dopiero zaczyna u siebie budować tradycje i pozycję tej dyscypliny.

Duńsko-polski turniej na 16 drużyn zostanie rozegrany od 20 do 29 września 2013 w 6 miastach: Odense, Herning, Aarhus i Kopenhadze oraz Gdańsku i Gdyni. W sumie odbędzie się 36 meczów. Rywalizacja toczyć się będzie najpierw (20-22.09) w czterech 4-zespołowych grupach:

A (Odense): Białoruś, Belgia, Dania, Włochy

B (Gdańsk): Francja, Polska, Słowacja, Turcja

C (Herning): Finlandia, Holandia, Serbia, Słowenia

D (Gdynia): Bułgaria, Czechy, Niemcy, Rosja

Czterej zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów bezpośrednio, a drużyny, które zajmą miejsca 2-3, rozegrają (24.09) mecze barażowe: nr 25 (Aarhus) 2A - 3C, nr 26 (Gdańsk) 2B - 3D, nr 27 (Aarhus) 2C - 3A, nr 28 (Gdańsk) 2D - 3B

Zwycięzcy barażów zagrają (25.09) w ćwierćfinałach w Aarhus: nr 29 (1A - zw. 27) i 31 (1C - zw. 25) oraz w Gdańsku:

nr 30 (1B - zw. 28) i 32 (1D - zw. 26)

Półfinały (28.09) (zw. 29 - 30 i 31 - 32) oraz mecz o 3. miejsce i finał (29.09) odbędą się w Kopenhadze

Czy Polska ma szansę na złoty medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Co osiągnie Polska reprezentacja na mistrzostwach Europy
Więcej o:
Komentarze (2)
Mistrzostwa Europy - Polska debiutuje
Zaloguj się
  • dalkus1

    Oceniono 5 razy 5

    rozum i serce mają swoje prawa, kibic też - do sondy wrzuciłem ZŁOTO - nie aby pompować - na zachętę, trochę na wyrost, ale NIE MA BARTMANA - to już sporo, a Możdżonka i Żygadłę ma kto podmienić - no i jak długo może NIE BYĆ FORMY ???????????? no i Winiar musi być zdrowy a trener przytomny, ale dość tych ALE - ZAGRAJCIE Z JAJAMI

  • jawor-swierk

    Oceniono 3 razy -1

    Wyniki sondy jak na dłoni pokazują sceptycyzm - a może raczej realizm - polskich kibiców co do oceny szans . Serce podpowiada, że powinien być medal, najlepiej złoty, lecz rozum mówi co innego. Fatalna postawa w tegorocznej edycji Ligi Światowej oraz podejmowanie przez trenera w przeddzień ME często niezrozumiałych eksperymentów, nie dają podstaw do zbytniego optymizmu. A może Italiano i nasi siatkarze pozytywnie zaskoczą kibiców ? Oby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX