Piotr Nowakowski: Ergo Arena to jedna z moich ulubionych hal

Meczem z Turcją w gdańskiej Ergo Arenie siatkarze reprezentacji Polski rozpoczną swój udział w mistrzostwach Europy. - Cieszę się, że znów jestem w tej hali. To jeden z moich ulubionych obiektów, w których dotychczas grałem - mówi środkowy reprezentacji Polski Piotr Nowakowski.
Dla Nowakowskiego to kolejna wizyta w trójmiejskiej hali. Środkowy biało-czerwonych grał w Ergo Arenie w 2010 roku, kiedy Polacy z okazji uroczystego otwarcia obiektu pokonali w towarzyskim meczu reprezentację Brazylii 3:2. Gracz Asseco Resovii Rzeszów był tu także rok później na finałach Ligi Światowej. Wówczas podopieczni Andrei Anastasiego stanęli na najniższym stopniu podium tych rozgrywek. Nowakowski był także w Ergo Arenie podczas meczu tegorocznej edycji Ligi Światowej, kiedy biało-czerwoni 30 czerwca wygrali z Argentyną 3:1.

- Z Ergo Areny mam same miłe wspomnienia, to jedna z moich ulubionych hal. Praktycznie w każdym meczu, jaki tu rozgrywałem, grało mi się dobrze. I do tego ta szampańska atmosfera na trybunach - wspomina Nowakowski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Czy także po meczach w mistrzostwach Europy Nowakowski będzie miał powody do uśmiechu?

- Różnie to może być. Nasz pierwszy mecz zweryfikuje to, czy na ten turniej trafiliśmy z formą. Jednak naszym celem jest wywalczenie złotych medali i nie boję się tego powiedzieć głośno - podkreśla środkowy polskiej reprezentacji.

Ergo Arena sprzyja dobrym wynikom polskich siatkarzy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Co osiągnie Polska reprezentacja na mistrzostwach Europy