Rywale Polaków oczarowani Gdańskiem. Miasto Wałęsy i... dobrej zabawy

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji, przed ME siatkarzy: - To dla mnie wielka duma i honor, że zagramy w Gdańsku. Mam duży szacunek do Lecha Wałęsy i Solidarności.
Mistrzostwa Europy zaczną się w piątek. W Ergo Arenie rywalami Polaków będą Turcy, Francuzi i Słowacy. Przeciwnicy biało-czerwonych są zachwyceni, że zagrają w Trójmieście.

- To dla mnie wielka duma i honor gościć w Gdańsku - mówi Tillie. - Wiele słyszałem o tym mieście, tutaj tworzyła się przecież współczesna historia Europy. Mam duży szacunek do Lecha Wałęsy i Solidarności. Cieszę się, że mam teraz okazję być w tym wyjątkowym miejscu. Mam również nadzieję, że gdańszczanie, którzy czekają na mecze Polaków, będą wspomagać swoim dopingiem także reprezentację Francji. Jesteśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym i taktycznym, więc mogę zapewnić, że fani siatkówki z Trójmiasta i Polski nie będą się nudzić - dodaje selekcjoner Francuzów.

Z faktu rozgrywania swoich meczów w Gdańsku zadowolony jest również Michal Masny, reprezentant Słowacji.

- Cieszymy się, że turniej mistrzostw Europy rozgrywany jest w Polsce, a my gramy w Gdańsku. Tu zawsze jest dobra atmosfera i wspaniała zabawa, a my dawno takich rzeczy nie doświadczyliśmy. Jako reprezentacja Słowacji chcemy dać fanom siatkówki dużo radości i stworzyć w Ergo Arenie pierwszorzędny sportowy spektakl, przy którym wszyscy będą się dobrze bawić. Oczywiście mamy też swoje cele. Naszą ambicją jest przynajmniej powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat, kiedy doszliśmy do ćwierćfinału - powiedział Masny.Jakie wspomnienia wywiozą z Gdańska rywale polskich siatkarzy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Co osiągnie Polska reprezentacja na mistrzostwach Europy