Polska kadra zagra z... Polską kadrą

W dniu przerwy podczas rozgrywek mistrzostw Europy mężczyzn, których gospodarzami są Polska i Dania, w Gdyni zostanie rozegrany mecz pomiędzy aktualną reprezentacją Polski i tzw. złotkami. W szeregach drużyn znajdzie się łącznie pięć zawodniczek Atomu Trefla Sopot.
Po stronie "złotek" zagrają Izabela Bełcik, Anna Podolec i Mariola Zenik. Wśród aktualnych reprezentantek naszego kraju zobaczymy zaś Zuzannę Efimienko i niespodziewanie również Natalię Gajewską. Młoda rozgrywająca Atomu Trefla Sopot przez miniony sezon przebywała na wypożyczeniu w drużynie KS Piecobiogaz Murowana Goślina, a od tego roku będzie decydowała o rozegraniu sopockiej drużyny wraz z Izabelą Bełcik.

- Powołanie Natalii Gajewskiej oczywiście bardzo nas cieszy. Dla tak młodej zawodniczki jest to ogromne wyróżnienie, a dla nas jako klubu również w pewnym sensie nobilitacja. Jak dowiedzieliśmy się od obecnego selekcjonera kadry narodowej Piotra Makowskiego obecność Natalii wynika z tego, jak olbrzymi talent w niej drzemie. Trener kadry zaznaczył, że ocierała się ona już w tym roku o zgrupowanie reprezentacji seniorek, ale wraz z juniorkami przygotowywała się do eliminacji mistrzostw świata. Nie zmienia to faktu, że trener Makowski pokłada spore nadzieje w naszej zawodniczce, a nas może to wyłącznie cieszyć - wyjaśnia powołanie młodej siatkarki Katarzyna Wirkowska, rzeczniczka prasowa sopockiego klubu.

Jubileuszowy mecz odbędzie się w poniedziałek 23 września o godz. 18 w hali sportowo-widowiskowej Gdynia.Kto zwycięży w meczu Polek z... Polkami? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: