Sport.pl

Mistrzostwa świata w siatkówce Gdańsk 2014. Ergo Arena i Gdańsk gotowe do MŚ

Całe Pomorze, Trójmiasto i szczególnie Gdańsk doświadczone są w organizacji ogromnych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Dlatego nie ma obaw odnośnie do organizacji wrześniowych mistrzostw świata w siatkówce, które w Gdańsku dotyczyć będą meczów grupy C.
Ergo Arena usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy placu Dwóch Miast 1. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), Tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM). Dokładne rozkłady znajdują się na stronie ergoarena.pl. Do obiektu dojechać można również samochodem. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska - Drogą Zieloną lub ulicą Gospody oraz od strony Sopotu - Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Jednak przed każdym meczem warto zweryfikować informację i sprawdzić, czy w związku z danym spotkaniem nie zostały wprowadzone zmiany dotyczące m.in. zamykanie poszczególnych ulic.

Sam obiekt nie musi być jakoś specjalnie przygotowywany do mistrzostw świata.

- Mecze mistrzowskie moglibyśmy rozgrywać z marszu. Przeprowadzane są u nas prace podwyższające standard obiektu, który poprawić ma funkcjonalność. Montowany jest olbrzymi telebim na elewacji budynku, umieściliśmy bandy LED wewnątrz obiektu, poprawiony został również zasięg telefonii komórkowej. Zorganizowaliśmy wiele mistrzowskich imprez, w tym siatkarskich - mistrzostwa Europy czy mecze Ligi Światowej, a także ostatnio odbyły się w Ergo Arenie halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, więc jesteśmy spokojni i już teraz zapraszamy kibiców do naszej hali - mówi rzecznik prasowy Ergo Areny Bartosz Tobieński.

Przygotowane jest również miasto, które chce jak najlepiej wykorzystać olbrzymią szansę do promocji Gdańska.

- Nauczeni doświadczeniem zdobytym podczas przygotowań do dużych imprez sportowych, zarówno tych na stadionie PGE Arena Gdańsk jak i w hali Ergo Arena, wiemy, jak efektywnie wykorzystać ich potencjał - tłumaczy w oficjalnym komunikacie miasta Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Jeśli chodzi o odpowiednią promocję, Gdańsk rozpoczął już wykorzystywać zewnętrzne formy reklamy takie jak: flagi, billboardy, plakaty, banery czy siatki wielkoformatowe.

- Do działań dodatkowych możemy zaliczyć przygotowanie biletów komunikacji miejskiej z wydrukowanym logotypem mistrzostw na rewersie. - Do września na pewno będą w obiegu, gdyż Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zlecił produkcję 4 000 000 sztuk - dodaje Anna Zbierska.

Więcej o: