Lechia Gdańsk

Bramki:
Kartki:

• sobota, 01 września 2012
  • Lechia Gdańsk odnosi drugą wyjazdową wygraną z rzędu. Biało-zieloni pokonali w Kielcach Koronę 1:0 po bramce Ricardinho z 10. minuty. Od 26. gdańszczanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcina Pietrowskiego. Bronili się skutecznie, bo Korona nie miała żadnego pomysłu na rozmontowanie obrony gdańskiej drużyny. Widać wyraźnie, że kielczanie są w głębokim dołku. Lechia zaś po porażce na inaugurację sezonu jest wyraźnie na fali wznoszącej.

• 90. min. + 4

Piłkarze Korony domagają się jeszcze od sędziego rzutu karnego za zagranie ręką Nowaka we własnym polu karnym. Arbiter pozostaje jednak niezwruszony

Koniec spotkania! Lechia wygrywa w Kielcach 1:0

• 90. min. + 3

Rzut rożny dla Korony. To już chyba ostatnia szansa dla kielczan. Szlakotin w polu karnym Lechii. Ale nic z tego

• 90. min. + 2

Lechia oddaliła grę od własnego pola karnego, a Traore wywalczył cenny rzut z autu

• 90. min. + 1

To już jest bicie głową w mur gdańskiej obrony. Wrzutkę Lecha wyłapuje Buchalik

• 90. min.

Wreszcie dobra centra w pole karne od Sobolewskiego. Sekely zamykał akcję strzałem głową, ale uderzył ponad bramką

• 87. min.

Lechia bardzo prostymi środkami dąży do zwycięstwa. Ricardinho wykopuje byle dalej od bramki

• 86. min.

Koronie zostało nieco ponad 5 minut na doprowadzenie do remisu. Ale aby to zrobić, trzeba mieć pomysł na akcję w ataku...

• 85. min.

Lechia miała dwa rzuty rożne z rzędu, ale w polu karnym Korony nie było ani jednego piłkarza biało-zielonych

• 84. min.

Szansa na drugą bramkę dla Lechii. Traore świetnie podawał do Bąka, który ruszył pod pole karne Korony. Szlakotin ratuje się wybiciem na róg.

• 82. min.

Dośrodkowanie w pole karne. Zieliński zgrywa piłkę do Żewłakowa, ale w polu karnym najszybszy był Buchalik

• 80. min.

Korona wciąż w ataku. Stano jako trzeci napastnik, ale wrzutki w pole karne Lechii są zbyt czytelne, by zaskoczyć obrońców gdańszczan

• 78. min.

Tym razem na murawie leży Bieniuk powalony przez Zielińskiego.

• 77. min.

Żółta kartka dla Janickiego za opóźnienie wznowienia gry

• 77. min.

Zderzenie Bieniuka ze Stano. Jego skutki dotkliwiej odczuł stoper Korony

• 76. min.

Zmiana w Lechii. Za Machaja Paweł Nowak

• 73. min.

Rzut rożny dla Lechii. Jedna z nielicznych okazji, kiedy gdańszczanie są na połowie gospodarzy

• 72. min.

Zmiana w Koronie. Za Foszmańczyka Janos Szekely

• 71. min.

Szansa na kontrę Lechii zatrzymana przez faul Malarczyka na Traore. Zółta kartka dla obrońcy Korony

• 70. min.

Groźna sytuacja w polu karnym Lechii. Nieporozumienie Madery z Buchalikiem i stoper Lechii ostro podcina swojego bramkarza. Buchalik kuleje, ale będzie mógł grać dalej

• 68. min.

Jest takie słowo, które idealnie opisuje przebieg wydarzeń na boisku. To słowo to CHAOS

• 67. min.

Jak nie górą, to może po ziemi się uda? Nie, Żewłakowa powstrzymuje Bieniuk

• 66. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne i po raz kolejny nie dochodzi do piłki Zieliński

• 65. min.

Zmiana w Lechii. Za Hajrapetjana Krzysztof Bąk

• 64. min.

Gra Lechii to prawdziwa "obrona Częstochowy". Lechii udało się jednak wyrwać z oblężenia graczy Korony, ale Ricardinho został uprzedzony przez Malarczyka

• 62. min.

Żółta karta dla Traore za faul na Foszmańczyku

• PILNE

61. min.

Mogło być 1:1. Po dośrodkowaniu Sobolewskiego Żewłakow świetnie strzelił głową, ale piłka odbiła się od poprzeczki

• 59. min.

Piłkarze Korony na siłę chcą rozgrywać piłkę na prawym skrzydle. Kielczanie zagrali jednak... poza linię końcową

• 57. min.

Oblężenie bramki Lechii! Ale całą sytuację wyjaśnia Janicki

• 56. min.

Dośrodkowanie Kijanskasa, ale bardzo niecelne. To już 20 dośrodkowanie Korony, ale póki co drużyna z Kielc nie ma z nich żadnego pożytku

• 55. min.

Zmiana w Koronie. Grzegorz Lech za Jovanovicia

• 54. min.

Bardzo niecelny strzał Sobolewskiego

• 53. min.

Składna akcja Lechii, która ładnie przedostała się w pole karne Korony. Tam jednak Ricardinho przegrał pojedynek z Malarczykiem

• 51. min.

Strata Hajrapetjana w środku pola, piłkę przejął Zieliński, ale uderzył obok bramki Lechii

• 49. min.

Udała się kontra Lechii. Świetne zagranie Machaja do Ricardinho, Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, ale tam Machaja ubiegł obrońca Korony

• 48. min.

Scenariusz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Korona stara się atakować, Lechia ogranicza się do obrony i próby skontrowania

• 47. min.

Szansa przed Zielińskim, który dostał dobre podanie w pole karne od Lenartowskiego. Napastnika Korony ubiegł Bieniuk

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę. Grę wznawia Korona

• Ciekawe spotkanie w Kielcach. Lechia szybko objęła prowadzenie po świetnej akcji Ricardinho, ale od 26. minuty biało-zieloni po czerwonej kartce dla Pietrowskiego muszą grać w dziesiątkę. korona z kolei jak dotąd nie ma pomysłu na sforsowanie skomasowanej obrony gdańszczan. Jak będzie w drugiej połowie? Czy gdańszczanom uda się utrzymać prowadzenie? A może Korona zdoła odwrócić losy meczu? Na drugą część relacji zapraszamy po przerwie

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy spotkania. Od 10 minuty Lechia prowadzi w Kielcach z Koroną 1:0 po bramce Ricardinho

• 45. min. + 1

Korona znów spycha Lechię do głębokiej defensywy, ale nie potrafi zagrać dokładnej piłki. Obrońcy gdańszczan górą

• 45. min.

Zaskakujący strzał Sobolewskiego sprzed pola karnego, ale Buchalik pewnie broni

• 44. min.

Kijanskas fauluje Machaja. trener Kaczmarek głośno domaga się kartki dla gracza Korony. Chyba niesłusznie

• 43. min.

Lechia zamknięta pod polem karnym. Znów dośrodkowuje Golański, ale zbyt mocno, by mógł do niego dojść któryś z kolegów. Piłka w rękach Buchalika

• 42. min.

Dośrodkowanie Golańskiego w pole karne, piłki nie sięgnął jednak Zieliński, wybił ją Janicki

• 41. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale tam królują Bieniuk i Madera. Surma mógł wyprowadzić kontrę, ale do jego podania nie doszedł Janicki, którzy przy okazji faulował Stano. W odpowiedzi strzał z półwoleja Foszmańczyka nad bramką Buchalika

• 40. min.

Zmiana w Koronie. Za kontuzjowanego Vukovicia Michał Zieliński

• 38. min.

Lechia próbuje utrzymać się dłużej przy piłce, traci ją, ale Korona nie potrafi wykorzystać błędów gdańszczan

• 36. min.

Żółta kartka dla Jovanovicia za faul na Ricardinho

• 34. min.

Rzut wolny dla Korony. Wrzutka w pole karne, ale piłkę piąstkuje Buchalik. Sędzia nie zauważył jednak faulu Ricardinho, który w polu karnym ciągnął za rękę Kijanskasa. Chyba powinna być "jedenastka" dla Korony

• 32. min.

Nieporozumienie w drużynie Korony. Była szansa na groźną akcję, ale Vuković zagrał... do nikogo

• 31. min.

Lechia w dziesiątkę, ale nie zmienia sposobu gry w obronie. Kielczan czeka ciężka praca, by sforsować defensywę gdańszczan

• 30. min.

Zmiana w Lechii. Surma wchodzi za Rasiaka

• 28. min.

Czerwona kartka dla Pietrowskiego wymusza roszadę w składzie. Na boisko wejdzie za chwilę Łukasz Surma

• 27. min.

Rzut wolny dla Korony. Główkuje Stano, ale broni Buchalik

• PILNE

26. min.

Czerwona kartka dla Pietrowskiego, który brzydko sfaulował Foszmańczyka. Pomocnik Lechii brutalnie zaatakował gracza Korony nakładką

• 24. min.

Jak do tej pory kielczanie są kompletnie bezradni. Wymieniają podanie w okolicy linii środkowej, bez pomysłu na groźny atak na bramkę gości

• 22. min.

Lechia mądrze się broni na własnej połowie. Kielczanie nie mają miejsca, by zagrać prostopadłą piłkę pod bramkę Lechii

• 20. min.

Znów próba Foszmańczyka, który miał trochę miejsca przed polem karnym Lechii. Uderzył mocno, ale ponad bramką Buchalika

• 19. min.

Strzał z dystansu Foszmańczyka, ale zbyt lekki, by Buchalik mógł mieć problemy

• 19. min.

Rasiak próbował strzału z woleja. Ładnie się złożył, ale uderzył mocno nad poprzeczką

• 16. min.

W polu karnym głowami zderzyli się Madera i Żewłakow. Napastnik Korony mocno cierpi

• 15. min.

Ależ ochotę do gry ma RIcardinho. Brazylijczyk minął Kijanskasa, podał do Rasiaka, ale obrońcy Korony uprzedzili napastnika Lechii

• 14. min.

Rzut rożny dla Lechii, ale Vuković wybija piłkę

• 13. min.

Szansa dla Korony! Dośrodkowanie z prawej strony Jovanovicia. Bieniuk wybija piłkę przed pole karne, tam zagrywa ją z powrotem w "16" Vuković". Przed szansą na strzał był Lenartowski, ale był na spalonym

• 11. min.

Lechia chce iść za ciosem. Ma rzut wolny, ale zmarnowany przez Machaja

• GOOOOOOL

10. min.

GOOOOL dla Lechii. Świetna kontra Lechii po rzucie rożnym dla Korony. Z pola karnego piłkę wybił Andriuskevicius, futbolówka po stracie Vukovicia i podaniu Traore dotarła do Ricardinho. Brazylijczyk ograł obrońców Korony, rozegrał piłkę z Rasiakiem wpadł w pole karne i mierzonym strzałem pokonał Szlakotina. 1:0 dla Lechii!!

• 6. min.

Lechia przedostała się na połowę Korony, ale Ricardinho z Traore nie zdołali ograć Kijanskasa

• 4. min.

W odpowiedzi Korona. Prostopadła piłka Vukovicia w pole karne Lechii, ale Buchalik uprzedził Foszmańczyka

• 3. min.

Pierwsza okazja do kontry dla Lechii. Ricardinho wyprowadził piłkę spod własnego pola karnego, odegrał do Rasiaka, ten do Traore, ale tam czekali już obrońcy Korony

• 2. min.

Korona w ataku pozycyjnym. Gdańszczanie przyczajeni na swojej połowie

• 1. min.

Kielczanie od początku ostro ruszyli do przodu. Tak ostro, że Jovanović fauluje Ricardinho

• 1. min.

Zaczynamy spotkanie Korona - Lechia. Zaczynają gdańszczanie

• Daniel Stefański poprowadzi mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk. To nie jest dla biało-zielonych szczęśliwy sędzia

Sędzią sobotniego meczu Korona Kielce - Lechia Gdańsk będzie 35-letni Daniel Stefański z Bydgoszczy. Do tej pory prowadził on pięć meczów biało-zielonych, ale tylko jeden z nich zakończył się zwycięstwem gdańskiego zespołu. Początek spotkania w Kielcach o godz. 13.30, relacja na Trojmiasto.sport.pl.

• Znamy już składy obu zespołów:

Korona Kielce: Szlakotin - Golański, Malarczyk, Stano, Kijanskas - Foszmańczyk, Vuković, Jovanović, Lenartowski, Sobolewski - Żewłakow

Lechia Gdańsk: Buchalik - Janicki, Bieniuk, Madera, Andriuskevicius - Ricardinho, Hajrapetjan, Pietrowski, Traore, Machaj - Rasiak

• Bogusław Kaczmarek wystawił już 18 piłkarzy! Ale Leszek Ojrzyński i tak go pobił

Aż 37 piłkarzy wystawili do gry w dwóch pierwszych kolejkach ekstraklasy trenerzy Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek i Korony Kielce Leszek Ojrzyński. Poszukujące tożsamości i stylu drużyny spotkają się w sobotę.

• Grzegorz Rasiak z Lechii Gdańsk przed meczem z Koroną Kielce: Wierzę, że wygramy 2:0

- Dużo łatwiej będzie nam się jechało na mecz z Koroną Kielce po zwycięskim spotkaniu z Pogonią Szczecin - mówi napastnik Lechii Gdańsk Grzegorz Rasiak. - Wierzę, że w Kielcach wygramy 2:0 - dodaje piłkarz biało-zielonych

• Piłkarze Lechii Gdańsk uskrzydleni wygraną z Pogonią Szczecin chcą trzech punktów także w spotkaniu z Koroną Kielce. Kielczanie po dwóch porażkach z rzędu chcą z kolei odbić się od dna ligowej tabeli. Kto będzie górą w starciu złocisto-krwistych z biało-zielonymi?