Koniec meczu. Lechia Gdańsk wygrywa z Ruchem w Chorzowie 1:0

Ależ bomba Starzyńskiego z 20 metrów. Ale jeszcze lepsza obrona Buchalika!!

Chyba ostatnia szansa Ruchu. Bieniuk jednak wybija piłkę po wrzutce Smektały w pole karne

Ruch atakuje, ale bez pomysłu. Gdańszczanie mądrze się bronią

• 90. min. + 1

Ostatnia zmiana w Lechii. Za Ricardinho Wojciech Zyska

• 90. min.

Ruch rzucił się do odrabiania strat. Gorąco na połowie Lechii. Gdańszczanie ratują się wybiciami piłki na oślep

• 88. min.

Rzut wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie w pole karne. Piłkę piąstkuje jednak Buchalik

• 87. min.

Lechia teraz z poszanowaniem piłki. Czy biało-zieloni utrzymają prowadzenie?

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! 1:0 dla Lechii!! KACPER ŁAZAJ. Ależ akcja Deleu. Brazylijczyk wszedł odważnie w pole karne, dośrodkował po ziemi do niepilnowanego Łazaja, który z bliska strzela do pustej bramki!!

• 85. min.

Znów Oualembo, tym razem do RIcardinho. Brazyliczyk powstrzymany przez Stawarczyka

• 84. min.

Oualembo wystawił ładnie piłkę Wiśniewskiemu na strzał, ale "WIśnia" uderzył nad bramką

• 83. min.

Dośrodkowanie Deleu w kierunku Łazaja. Djokic wybija piłkę na rzut rożny

• 81. min.

Oualembo powalczył z Lewczukiem i wywalczył rzut rożny

• 80. min.

Znów groźnie Ruch, ale Kuświk kolejny raz na spalonym

• 79. min.

Groźnie w polu karnym Lechii, ale Bąk zażegnał niebezpieczeństwo

• 77. min.

Zmiana w Lechii. Oualembo zastępuje Grzelczaka. To debiut Kongijczyka w ekstraklasie

• 73. min.

Błąd Bieniuka, Piech ma piłkę w polu karnym... Dlaczego nie podawał? A tak to zdążyli wrócić obrońcy Lechii i nie ma szans na bramkę

• 71. min.

Piech ma dużą ochotę do gry. Ale fauluje Bąka i sędzia przerywa akcję

• 70. min.

Piękny strzał Łazaja z 18 metrów. Ale Pesković ma swój dzień i świetnie broni

• 67. min.

Ładna akcja Lechii pod pole karnym. Ale już wykończenie fatalne. Strzał Pietrowskiego nad bramką

• 66. min.

Hmm... Podobnej kopaniny jak w tym meczu nie prezentują nawet chłopcy na podwórku. To się nazywa ekstraklasa?

• 63. min.

Szansa na groźna akcję dla Lechii... Marnują ją jednak Grzelczak, który dośrodkowuje do nikogo...

• 60. min.

Łazaj ruszył odważnie i naciskając Stawarczyka wywalczył rzut rożny

• 59. min.

To mogła być bramka. Smektała do Piecha, ten bez przyjęcia do Kuświka. Napastnik Ruchu strzelał, ale po rykoszecie piłka wychodzi poza boisko

• 58. min.

Okazja dla Piecha. Napastnik Ruchu strzelał z ostrego kąta i Buchalik musiał interweniować.

• 57. min.

Ostatnia zmiana w Ruchu. Piech zmienia Jankowskiego

• 56. min.

Dośrodkowanie Łazaja w pole karne, ale tam poślizgnął się WIśniewski. W odpowiedzi akcja Ruchu, ale Jankowski znów niecelnie. Mecz się otworzył

• 54. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii od Smektały. Główkuje Jankowski, ale obok bramki

• 53. min.

Zmiana w Lechii. Łazaj zastępuje Machaja

• 52. min.

Ależ Wiśniewski walczyl o piłkę. Dopiął swego i został sfaulowany

• 51. min.

Zmiana w Ruchu. Za Lisowskiego wszedł Starzyński

• 50. min.

Groźna akcja Ruchu. Niezła prostopadła piłka do Kuświka, ale ten na spalonym

• 48. min.

W odpowiedzi Lechia. Grzelczak do Wiśniewskiego, ten strzela, ale broni Pesković. Dobija Ricardinho i... znów świetnie broni Pesković

• 48. min.

Szansa dla Ruchu. Na 16. metrze był niepilnowany Kuświk, ale jego strzał zablokował w ostatniej chwili Brożek

• 47. min.

Świetne podanie Ricardinho do Deleu, który ruszył pod pole karne Ruchu. Stracił jednak piłkę

• 46. min.

Zaskakujące uderzenie Machaja z 30 metrów. Piłka nieznacznie nad poprzeczką

• 46. min.

Zmiana w Ruchu. Za Sultesa Kamil Włodyka

• Jak wywieźć z Chorzowa trzy punkty? Recepta jest prosta

- Chcemy podnieść się po niechlubnej porażce z Legią Warszawa i wygrać z Ruchem Chorzów - przekonuje pomocnik Lechii Gdańsk Marcin Pietrowski. Jak przekonuje pomocnik biało-zielonych, by zdobyć w Chorzowie trzy punkty, trzeba walczyć do upadłego.

• 45. min. + 2

Słaby mecz w Chorzowie. Gospodarze kompletnie uśpieni, nie są w stanie stworzyć pod bramką Lechii żadnego zagrożenia. Gdańszczanie z kolei przeważają, ładnie grają piłką, ale brakuje im skuteczności w polu karnym Ruchu. Może w drugiej połowie poziom spotkania się podniesie.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Ruch - Lechia 0:0

• PILNE

45. min.

GOOOOOOOOL!! Nieeeeeeeee!!. Choć piłka jest w siatce Lechii. Dośrodkowanie Smektały, Kuświk pakuje piłkę do siatki, ale jest na spalonym

• 44. min.

Pesković wybił piłkę. Ruch nie ruszył z kontrą, choć Deleu minął się z piłką. Kuświk zagrał jednak ręką

• 43. min.

Brożek z rzutu wolnego. Piłka trafia w mur i przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Ruchu. Rzut rożny dla Lechii

• 43. min.

Machaj wstał z murawy i chyba będzie w stanie grać dalej

• 41. min.

Kolejny faul chorzowian. Sadlok "wyciął" Machaja. Pomocnik Lechii bardzo cierpi

• 40. min.

Rozpaczliwa próba Jankowskiego z 30 metrów. I chyba 30 metrów nad bramką Buchalika

• 39. min.

Ruch wygląda strasznie słabo. Liczbę dobrych zagrań chorzowian w pierwszej połowie można policzyć na palcach jednej ręki

• 36. min.

Po główce Surmy gracz Ruchu zagrywa ręką. Znów wolny dla biało-zielonych. W polu karnym Brożek zagrywał do Bieniuka, ale Pesković piąstkuje

• 34. min.

Najlepszy w polu karnym Ruchu Lewczuk, który wybija piłkę z "szesnastki"

• 34. min.

Faul Stawarczyka na Grzelczaku. Rzut wolny dla Lechii i szansa dla Machaja

• 33. min.

Strzał Machaja z dystansu mija prawy słupek bramki Peskovicia

• 32. min.

Lechia coraz bardziej spycha gospodarzy do defensywy. Na razie jednak gdańszczanie bez efektu bramkowego

• 29. min.

Ricardinho sam ruszył do przodu. Brazylijczyk był jednak sam w starciu z całym blokiem obronnym Ruchu. Ricardinho zatrzymał się i... zgubił piłkę

• 28. min.

Szansa dla Ruchu... Ale Jankowski niedokładnie do Sultesa. Grę wznowi Buchalik

• 27. min.

Długa piłka od Sadloka do Smektały, ale dośrodkowanie tego ostatniego wprost na głowę Bąka. Ruch na razie nie stwarza zagrożenia dla bramki Lechii

• 26. min.

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Grzelczak zgrał piłkę do Ricardinho, ale po strzale Brazylijczyka piłkę wybił Stawarczyk. Po chwili trafiła ona do Grzelczaka, ale napastnik Lechii uderzył ponad bramką

• 24. min.

Brożek zapuścił się pod pole karne Ruchu i wywalczył rzut rożny. Krótkie rozegranie rogu, strzał Machaja... i znów korner

• 22. min.

Ostre wejście Panki w nogi Bąka. Stoper Lechii zwija się z bólu, a Panka ogląda żółtą kartkę. Bąk będzie jednak w stanie kontynuować grę

• 20. min.

Wiśniewski ma ochotę do gry. Tym razem z dystansu próbował lewą nogą, ale piłka przeleciała obok bramki

• 18. min.

Ładna akcja Lechii. Gdańszczanie wymienili kilka podań z pierwszej piłki, ale Machaj źle zagrywał do WIśniewskiego i strata

• 17. min.

Dośrodkowanie Djokicia. Deleu czujnie pilnował Kuświka i wybił piłkę na rzut rożny

• 16. min.

Znów przed szansą Wiśniewski. W polu karnym "zatańczył" z Djokiciem, zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale nikt z jego kolegów nie doszedł do podania

• 14. min.

Okazja na kontrę dla Ruchu, Jankowski na prawym skrzydle wypatrzył Smektałę, ale zagrał zbyt mocno, by Smektała doszedł do piłi

• 13. min.

Lechia oblega pole karne Ruchu. Biało-zieloni mają rzut rożny

• 12. min.

Mogło być 1:0 dla Lechii. Wiśniewski z lewego skrzydła zszedł do środka. Uderzył mocno z 20 metrów prawą nogą i Pesković z dużym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką

• 12. min.

Gdańszczanie utrzymują się przy piłce. Ale głównie w środkowej strefie boiska

• 11. min.

W Ruchu przed samym początkiem meczu doszło do zmiany. Nie ma na boisku Malinowskiego. W jego miejsce Lisowski

• 8. min.

Grzelczak po prostopadłym podaniu Ricardinho znalazł się na 16. metrze. Ograł Stawarczyka, ale z asekuracją zdążył Sadlok

• 7. min.

Machaj próbował sprytnie przerzucić piłkę na lewe skrzydło do niepilnowanego Wiśniewskiego, ale Djokić zdołał przeciąć podanie.

• 6. min.

Dobra długa piłka od Sadloka do Smektały, ale pomocnik Ruchu nie opanował piłki na prawym skrzydle

• 5. min.

Kontra Ruchu, ale Sultes nie znalazł w polu karnym Kuświka. Piłka w rękach Buchalika

• 4. min.

Grzelczak ograł Stawarczyka i był faulowany. Rzut wolny dla Lechii ok. 30 metrów przed bramką. Machaj strzela prosto w mur

• 2. min.

Złe podanie Surmy do tyłu i piłkę mógł przejąć Kuświk. Napastnika Ruchu wślizgiem ubiegł jednak Bieniuk

• 1. min.

Ricardinho ograł Lewczuka, po czym upadł na murawę. Faulu jednak nie było

• 1. min.

Zaczynamy! Przy piłce Ruch

• Canal „podsłucha” sędziego meczu Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

Stacja Canal przygotowuje kolejny materiał odsłaniający kulisy pracy sędziów w polskiej ekstraklasie. Pod lupą kamer i mikrofonów telewizyjnych znajdzie się Tomasz Musiał, który poprowadzi mecz Ruchu Chorzów z Lechią Gdańsk

• Jak zastąpić niezastąpionego? Sebastian Madera od momentu debiutu w Lechii Gdańsk opuścił tylko 46 minut

W piątkowym meczu z Ruchem Chorzów (godz. 18, relacja na Trojmiasto.sport.pl) w zespole Lechii Gdańsk zabraknie Sebastiana Madery. To sytuacja absolutnie niezwykła, gdyż od momentu debiutu tego piłkarza w biało-zielonych barwach wszystkie kolejne mecze zaczynał on w podstawowym składzie. A z boiska zszedł tylko raz - z powodu kontuzji.

• Znamy już składy obu zespołów:

RUCH CHORZÓW: Pesković - Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Lewczuk - Smektała, Malinowski, Panka, Jankowski, Sultes - Kuświk

LECHIA GDAŃSK: Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek - Ricardinho, Surma, Pietrowski, Machaj, Wiśniewski - Grzelczak

• Jak Lechia Gdańsk radzi sobie bez Abdou Razacka Traore? Raczej kiepsko

W piątkowym meczu z Ruchem Chorzów Lechia Gdańsk po raz pierwszy w tym sezonie będzie musiała radzić sobie bez swojej gwiazdy Abdou Razacka Traore. To dla biało-zielonych zła wiadomość, bo Lechia bez Traore w ekstraklasie radzi sobie słabo

• Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk, czyli mecz drużyn mocno osłabionych przez kontuzje

Piątkowy mecz Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów to starcie dwóch zespołów mocno osłabionych. Łącznie na liście kontuzjowanych jest aż 14 piłkarzy tych drużyn. Wśród nich znajdziemy m.in. gwiazdę T-Mobile Ekstraklasy Abdou Razacka Traore.