PGE Arena, Gdańsk Widzów: 12433 S?dzia: Szymon Marciniak

• Koniec meczu. Remis 2:2, który pozbawia Lechię szans na europejskie puchary.

Rzut rożny dla Lechii.

• 90. min. + 3

Z rzutu wolnego strzelał Sadajew, ale Miśkiewicz broni.

• 90. min. + 1

GOOOL dla Lechii. Rzut karny po raz drugi pewnie wykonuje Vranjes. Lechia ma jeszcze trochę czasu na zdobycie zwycięskiej bramki.

A może jeszcze w tym!? Rzut karny dla Lechii po zagraniu ręką Czekaja.

• 89. min.

Piłkarze Lechii atakują, ale już bez wiary w powodzenie. Kolejna szansa na europejskie puchary dopiero w przyszłym sezonie.

• 85. min.

Niecelny strzał Makuszewskiego z dalszej odległości.

• 84. min.

Trudna sytuacja Lechii. Żeby zachować szanse na europejskie puchary gospodarze muszą przecież wygrać, zdecydowanie się na to nie zanosi. Tymczasem strzał na bramkę oddał młody Żemło. Niecelny.

• 81. min.

Kolejna zmiana w Lechii. Za Wiśniewskiego wchodzi Patryk Tuszyński.

• 81. min.

GOOOL dla Wisły! Stilić potężnym strzałem nie daje szans Bąkowi. Wisła znów na prowadzeniu!

• 80. min.

Będzie karny dla Wisły! Po strzale Dudki jeden z piłkarzy Lechii stojący w murze dotknął piłki ręką. To chyba był Janicki.

• 79. min.

Jedna z nielicznych kontr Wisły. Janicki musi ratować się faulem na Gargule i dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Wisły z ok. 25 m.

• 76. min.

Ofensywna zmiana w Lechii. Skrzydłowy Przemysław Frankowski wchodzi za środkowego obrońcę Dawidowicza.

• 75. min.

Druga zmiana w Wiśle. Piotr Żemło za Burdenskiego.

• 74. min.

Permanentna ofensywa Lechii. Z daleka uderza nawet środkowy obrońca Janicki, ale niecelnie.

• 72. min.

Żółta kartka dla Piotra Brożka.

• 72. min.

Lechia wciąż atakuje. Z rzutu wolnego z ok. 20 m uderzał Vranjes, ale kilka metrów nad poprzeczką.

• Mieliśmy nosa kogo umieścić w przedmeczowej grafice. W pojedynku Bośniaków na razie remis!

• 67. min.

Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Sarkiego wchodzi Wilde Donald Guerrier.

• 66. min.

A Burdenski za faul na Sadajewie zobaczył żółta kartkę.

• 66. min.

GOOOOL dla Lechii! Rzut karny pewnie wykorzystuje Vranjes. 1:1!

• 65. min.

Będzie rzut karny dla Lechii! Burdenski fauluje Sadajewa i sędzia wskazuje na 11 metr.

• 63. min.

Coraz większa przewaga Lechii, piłkarze Wisły cofnięci głęboko pod swoją bramkę. Ale konkretów w wykonaniu gospodarzy wciąż brak.

• Stolarski po kilku miesiącach pobytu w Gdańsku wyrobił sobie opinię na kilka tematów...

Paweł Stolarski: Lechia jest lepiej poukładanym klubem niż Wisła

Paweł Stolarski na początku roku przeniósł się z Wisły Kraków do Lechii Gdańsk i wiosną w swoim nowym klubie gra mniej niż w poprzednim. Ze swojej decyzji jest jednak zadowolony. - Nie mam wątpliwości, że to był dobry ruch - mówi piłkarz.

• 60. min.

Zmiana w Lechii. Za Deleu wchodzi Paweł Stolarski, który na początku tego roku przeniósł się do Gdańska właśnie z Wisły.

• 58. min.

Lechia bije głową w mur, więc Sadajew uznał, ze trzeba uderzyć z dystansu. Jego mocny strzał z 25 m broni jednak Miśkiewicz.

• 54. min.

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Lechia niby próbuje atakować, ale podopiecznym Ricardo Moniza gra wyraźnie się dziś nie klei.

• 50. min.

Burliga wraca do gry.

• 49. min.

Kontuzjowany Burliga poza boiskiem. Wisła broni się w "10".

• 47. min.

Lechia zaczęła z impetem. Pietrowski zagrał do Sadajewa, ten ładnie nawinął obrońcę i znalazł się oko w oko z Miśkiewiczem. Jednak Czeczen strzelił prosto w bramkarza Wisły.

• 46. min.

Rozpoczęła się druga połowa, oba zespoły bez zmian.

• Dzisiejszy mecz ogląda zaledwie 12 433 kibiców. To najsłabsza frekwencja w Gdańsku w rundzie finałowej.

• Za nami przeciętna pierwsza połowa. Jeszcze raz okazuje się, że kiedy do Gdańska przyjeżdża Wisła - bez względu na to w jakim składzie - Lechia po prostu się uwstecznia. Goście oddali tylko dwa strzały, w tym jeden celny. Biało-zieloni uderzali na bramkę Miśkiewicza 10 razy, w tym cztery razy w światło bramki. Pod względem skuteczności Wisła bije więc Lechię zdecydowanie.

• 45. min. + 2

Piękny strzał Sadajewa, ale świetną interwencją popisuje się Miśkiewicz. Za chwilę sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 1:0 dla Wisły.

Burdenski tuż przed polem karnym fauluje Sadajewa. Jeszcze przed przerwą będzie szansa dla Lechii.

• 45. min.

Sędzia doliczył dwie minuty.

• 45. min.

Ależ szansa dla Lechii! Piłka po niepewnej interwencji Czekaja trafiła wprost pod nogi Makuszewskiego, który miał bardzo dużo czasu, żeby celnie przymierzyć. A jednak za mało... Bardzo niecelny strzał.

• 44. min.

Leković dynamicznie wchodzi w pole karne i zagrywa do Sadjewa, ale ten jest blokowany przez Dudkę. Piłka znów w rękach Miśkiewicza.

• 42. min.

Potężne zamieszanie w polu karnym Lechii, ale kilku piłkarzy Wisły nie potrafiło czysto trafić w piłkę, albo... w ogóle w nią trafić.

• 41. min.

Ukarany Leković za ostry faul na Gargule.

• 38. min.

Niebezpieczne starcie w polu karnym gości - Dawidowicz bez pardonu zaatakował Miśkiewicza. Obaj zawodnicy przez dłuższą chwilę leżeli na boisku, szybciej doszedł do siebie bramkarz Wisły.

• 35. min.

Przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic ciekawego, aż w końcu piłkę dostał Makuszewski, który w swoim stylu popędził prawym skrzydłem i wycofał do Deleu. Co chciał zrobić Brazylijczyk ciężko stwierdzić, na pewno nie był to ani strzał, ani dośrodkowanie. Miśkiewicz spokojnie łapie piłkę.

• 29. min.

Zaur Sadajew ukarany za dyskusje z sędzią.

• 25. min.

Trwa pozdrawianie Jacka Bednarza. Kibice wywiesili transparent, na którym widniej następujący napis: Wisła i Lechia krzyczą razem, czas pożegnać się z Bednarzem

• 22. min.

Lechia po chwilowym szoku, próbuje wrócić do gry. Z daleka uderza Vranjes, ale znów bardzo słabo. Czy lechiści jedli dziś obiad?

• 19. min.

Z lewej strony dośrodkował Sarki, Bośniak zabawił się z Dawidowiczem, któremu przerzucił piłkę nad głową (klasyczne sombrero!) i z woleja wpakował ją do bramki. Fantastyczny gol i 1:0 dla Wisły!

• 19. min.

GOOOOL dla Wisły. Semir Stilić!

• 17. min.

Zza pola karnego próbował Leković. Co ciekawe uderzył prawą nogą, która Serbowi raczej służy do podpierania. Piłka przeleciała obok bramki.

• 16. min.

Pierwszy celny strzał w meczu. Dośrodkowywał Vranjes, a główkował Wiśniewski. Bardzo anemicznie i w środek bramki. Miskiewicz łapie w "kapelusz".

• 13. min.

Upomniany Alan Uryga, który uniemożliwił Sadajewowi szybkie rozegranie rzutu wolnego.

• 12. min.

Z daleka strzelał Deleu, ale wysoko nad bramką.

• 8. min.

Bardzo optymistyczna próba Urygi. Pomocnik Wisły próbował uderzać z 35 metrów, efekt przemilczmy...

• 7. min.

Lechia po raz pierwszy w polu karnym Wisły. Sadajew ładnie ograł Burligę, ale za chwilę wyjechał za linię końcową.

• 3. min.

3. minuta i na PGE Arenie już udzielili się kibice Wisły Kraków, którzy śpiewają "Bednarz k***" . Dzisiejszy mecz jest pierwszym od bojkotu drużyny, na którym są najzagorzalsi fani "Białej Gwiazdy"

• 3. min.

Długie podanie Brożka do Burdenskiego, ale Bąk uprzedza Niemca. Początek dla Wisły.

• 2. min.

Pierwszy rzut rożny dla Wisły, ale Bąk pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• 1. min.

Sędzia Szymon Marciniak rozpoczął mecz.

• Lechia od momentu powrotu do ekstraklasy (sezon 2008/09) u siebie jeszcze z Wisłą nie wygrała. Czy w końcu przełamie kompleks "Białej Gwiazdy"?

Lechia przełamie kompleks Wisły?

Na sam deser sezonu ekstraklasy w Gdańsku Lechia zagra na PGE Arenie z niewygodnym rywalem - Wisłą Kraków. Od momentu powrotu do ekstraklasy w 2008 roku biało-zieloni jeszcze ani razu nie wygrali u siebie z „Białą Gwiazdą”. Czy w środę wreszcie przełamią kompleks Wisły?

• Dziś na boisku obecny jest były bramkarz i trener Biało-Zielonych Maciej Kozak, który walczy z ciężką chorobą. W trakcie meczu zbierane będą pieniądze na rzecz pomocy w leczeniu Macieja Kozaka.

Na rozgrzewce piłkarze Lechii wybiegli w koszulkach z napisem "WSZYSCY JESTEŚMY KOZAKAMI"

• Możemy zdradzić, że występ Deleu z trybun obejrzą jego mama oraz nowa dziewczyna. To dobry znak, ponieważ, gdy na meczu przebywa jego rodzina, Lechia zawsze wygrywa

• Kilka godzin temu Komisja Licencyjna PZPN podjęła decyzję, która oznacza, że Lechia ma już tylko iluzoryczne szanse na grę w europejskich pucharach.

Ruch Chorzów dostał licencję na grę w europejskich pucharach. Szanse Lechii spadły niemal do zera

Komisja Licencyjna uwzględniła odwołanie Ruchu Chorzów dotyczące możliwości gry w eliminacjach Ligi Europejskiej. Oznacza to, że Lechia Gdańsk ma minimalne szanse na to, aby zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

• Witamy z PGE Areny. Za 40 minut rozpocznie się mecz Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków. Znamy już składy obu drużyn.

Lechia: Bąk - Deleu, Janicki, Dawidowicz, Leković - Pietrowski, Vranjes - Makuszewski, Wiśniewski, Grzelczak - Sadajew.

Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Dudka, Czekaj, Piotr Brożek - Uryga, Stjepanović - Burdenski, Stilić, Sarki - Garguła.

• 19:45

Na 45 minut przed meczem stadion wciąż świeci pustkami - informuje nasz dziennikarz Kacper Suchecki