Charles Nwaogu wyrzucony z Arki Gdynia! Za to, że nie strzelił karnego

Zdjęcie numer 1 w galerii - Charles Nwaogu wyrzucony z Arki Gdynia! Za to, że nie strzelił karnego

Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

Charles Nwaogu
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Charles Nwaogu wyrzucony z Arki Gdynia! Za to, że nie strzelił karnego
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Charles Nwaogu wyrzucony z Arki Gdynia! Za to, że nie strzelił karnego
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • adamo1993

  Oceniono 47 razy 39

  nie został wyrzucony dlatego że nie strzelił tylko dlatego że wyrwał pilke da silvie który był do tego wyznaczony, podejrzewam że nawet gdyby strzelił trener by mu pare gorących słów posłał. od tego jest trener który krzyczy kto ma strzelać karnego, że strzela dany zawodnik a jeden śmieszny pseudonapastnik który za wszelką cene chciał strzelić bramkę nie zważając na dobro drużyny i nieprzyjmujący do wiadomości tego że da radę nie trafić.
  to jest po prostu SKANDAL ! niby każdemu należy się przebaczenie ale w takich przypadkach niestety nie!! bywaj nałogu , oby w twoje miejsce przyszedł Kuklis który potrafi kopnąć piłke a nie tylko ją zastawić...

 • jannormalny24

  Oceniono 26 razy 14

  jedno z najwazniejszych zdarzen na boisku,rzut karny i nagle jakis palant bierze pilke WBREW ZALECENIOM TRENERA i strzela.powinien wylecic od razu bez wzgledu czy strzelil czy nie strzelil .

 • mati352008

  Oceniono 17 razy 13

  No cóż jeśli się chce kogoś uderzyć kij zawsze się znajdzie, rozwiązanie kontraktu z takiego powodu świadczyło by tylko o tym że klub szukał pretekstu do pozbycia się zawodnika.

 • frankyy

  Oceniono 23 razy 11

  Bardzo dobrze zero tolerancji dla patałachów!

 • rodeo_clown

  Oceniono 21 razy 7

  Parę uwag. Mecz był przepiękny. Właściwie: strasznie przepiękny. Tak, bolesne to było piękno, ale piękno. Przejażdżka zardzewiałym radzieckim rollercoasterem obsługiwanym przez szaleńca. Przejażdżka z kraksą w finale. Ale jakże cudowna ta katastrofa! Wychodziłem ze stadionu i czułem jednocześnie rozpacz i euforię. Agonalną euforię. Doprawdy, wiele widziałem upadków Arki, ale ten sobotni był tak, hm, upadły, że aż upajał czarem. Prawdziwie przepiękny mecz wykraczający poza oczywiste granice: porażka/zwycięstwo, radość/rozpacz. Gdy ból jest tak duży, że aż jesteś znieczulony; gdy smutek jest tak wielki, że aż obraca się w swoje przeciwieństwo.

  Ale bardzo nie podobają mi się z kolei inne sprawy nad którymi nie umiem przejść do porządku. Np. bardzo przykra jest lektura forum pełnego słownej przemocy i pogardy. Człowiekowi robi się smutno bo boleśnie czuje, że pewnych rzeczy nigdy nie zmieni. Nienawiści nigdy nie zmieni.

  Co się właściwie stało w sobotę? Otóż odbył się mecz piłki nożnej o mistrzostwo pierwszej ligi pomiędzy Arką Gdynia i Zawiszą Bydgoszcz. Kwadrans przed końcem pomocnik gospodarzy Marcin Radzewicz sfaulował rywala i został usunięty z boiska. W ostatniej minucie napastnik Arki Charles Nwaogu przestrzelił podyktowany za faul na nim rzut karny. Nie on był wyznaczony przez trenera do strzału. Było to więc samowolne - choć nacechowane dobrą wolą - zachowanie piłkarza. Arka przegrała 0-1. To wszystko.

  Można dyskutować na jakie kary zasłużyli obaj zawodnicy, można mierzyć i porównywać ich winy (ich i również Krzysztofa Sobieraja, który osłabił drużynę w poprzednim meczu; albo trenera lekceważącego wysoką formę da Silvy), należy to jednak czynić z poszanowaniem godności drugiego człowieka. Ze smutkiem ale bez zaskoczenia słyszę jednak, że publiczność w najgorszych słowach zdecydowała inaczej. Skazano jednego. Pytanie: co było kluczem tego werdyktu? Po meczu z Zawiszą nie wołano: "rudy do budy!" ani nie proponowano śląskiemu pomocnikowi powrotu do swojego Heimatu. Po meczu z Cracovią nie krzyczano z kolei: "kielecki sabotażysta". Czy gdyby w ostatniej minucie ostatniego meczu karnego samowolnie wykonał - i chybił - np. grający słabo cały rok Radosław Pruchnik również postulowano by zerwanie kontraktu czy może Wysoki Sąd byłby łaskawszy i zadowolił się grzywną? Jaka jest więc różnica między nim a - również zawodzącym - nigeryjskim zawodnikiem? Chyba w tym pytaniu już jest zawarta odpowiedź.

  Sobotni mecz odbył się pierwszego września, w 73. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Kibice uczcili jej ofiary transparentem i okrzykami: "cześć i chwała bohaterom". Duża część tych ludzi zginęła ponieważ wedle szaleńczej ideologii należeli do niższej i gorszej rasy. Sprawę życia albo śmierci rozstrzygała niezależna od woli rodzącego się człowieka kwestia jego pochodzenia, orientacji seksualnej, zdrowia psychicznego i fizycznego.

  Mimo wszystko nastrajają mnie optymistycznie wyniki głosowania na najlepszego piłkarza meczu. Nie uważam aby prowadzenie Charliego było przewrotnym żartem (choć jakaś część kibiców zapewne w tym duchu na niego zagłosowała). Ja odbieram te wyniki jako wyraz wsparcia i otuchy dla zawodnika. Zawodnika, który w sobotę popełnił błąd i zachował się nieodpowiedzialnie. Zawodnika, którego poniosły nerwy - podobnie jak kibiców Górki. Zawodnika, który - podobnie jak oni - zasługuje na wybaczenie. Zawodnika, który - jestem o tym przekonany - odblokuje się z Flotą Świnoujście. Jeżeli da się mu szansę. Jeżeli się go ukarze roztropnym napomnieniem, a nie bezlitosnym zesłaniem.

 • paka48

  Oceniono 26 razy 6

  Co za żałosne dziennikarskie doopki. Wyrzucony nie za niestrzelenie karnego, a za niesubordynację wobec trenera. Trener jest rzeczą świętą. Jak nie jest rzeczą świętą, to patrz: Smuda i jego kadra, odpada nie wychodząc z grupy, bo chłopcy nie wiedzieli jak grać! Trener jest wszystkim!

 • rucki

  Oceniono 5 razy 5

  jawna manipulacja i przykład nierzetelnego, nieprofesjonalnego dziennikarstwa! nawet ja, kibic drugiego końca Polski wiem, że Nwaogu uczynił samowolkę i podszedł do karnego, choć kto inny miał strzelać, i w tym rzecz, a nie w tym, że nie strzelił! GW = Fakt? głośne tytuły wam w głowie? jeszcze trochę i nie wytrzymam, przenoszę się na inny portal.

 • adam_l27

  Oceniono 9 razy 5

  Wyrzucili go za karnego którego nie było....
  Ja bym przeanalizować ten mecz przez nadzór sędziów...

 • bnch

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wiem, czy wymyślający ten tytuł był wtórnym analfabetą, czy ma duszę pracownika Faktu, ale Nwaogu został wyrzucony za to, że nie zastosował się do decyzji trenera, że karnego strzela inny piłkarz, a nie on sam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

LOTTO Ekstraklasa 2018/19

lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
1 Legia Warszawa 31 63 49:31 19 6 6
2 Lechia Gdańsk 31 60 45:27 17 9 5
3 Piast Gliwice 32 59 50:31 17 8 7
4 Jagiellonia Białystok 32 51 49:44 14 9 9
5 Cracovia Kraków 32 48 39:36 14 6 12
6 Zagłębie Lubin 32 47 50:42 14 5 13
7 Pogoń Szczecin 31 46 47:44 13 7 11
8 Lech Poznań 31 44 44:43 13 5 13
9 Korona Kielce 31 43 37:44 11 10 10
10 Wisła Kraków 31 42 57:51 12 6 13
11 Górnik Zabrze 31 34 37:49 8 10 13
12 Miedź Legnica 31 33 32:54 8 9 14
13 Wisła Płock 31 33 43:51 8 9 14
14 Śląsk Wrocław 31 31 35:39 8 7 16
15 Arka Gdynia 31 29 39:45 6 11 14
16 Zagłębie Sosnowiec 31 25 43:65 6 7 18

 • Grupa mistrzowska
 • Grupa spadkowa
Sport.pl