Sport.pl

Londyn 2012. Piękne Polki jadą na igrzyska. Wybierz miss kadry!

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie wystartuje 90 polskich zawodniczek. Która z nich jest twoim zdaniem miss polskiej kadry? Przedstawiamy 10 naszych faworytek.
. . .

Londyn 2012. Piękne Polki jadą na igrzyska. Wybierz miss kadry!

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie wystartuje 90 polskich zawodniczek. Która z nich jest twoim zdaniem miss polskiej kadry? Przedstawiamy 10 naszych faworytek.

Agata Bednarek, lekkoatletyka, AZS Łódź

24-letnia zawodniczka jest czterokrotną mistrzynią Polski w biegu na 400 m, ale nie odniosła dotąd większych sukcesów na arenie międzynarodowej. W Londynie pobiegnie w sztafecie 4x400 m.

Sylwia Gruchała Sylwia Gruchała fot. Damian Kramski AG

Sylwia Gruchała, szermierka, AZS AWF Warszawa

30-letnia florecistka jest dwukrotną medalistką igrzysk olimpijskich - brąz indywidualnie w Atenach 2004 i srebro w drużynie w Sydney 2000. Jest też ośmiokrotną medalistką mistrzostw świata (dwa złota) i siedmiokrotną medalistką mistrzostw Europy (pięć złotych medali). W Londynie wystartuje w turnieju drużynowym.

Anna Kiełbasińska, lekkoatletyka, AZS AWF Warszawa

22-letnia złota (na 200 m) i brązowa (na 100 m) medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy, srebrna (4x100 m) i brązowa (200 m) medalistka mistrzostw Europy juniorów. W Londynie wystartuje w biegu na 200 m oraz sztafecie 4x100 m.

Joanna Mitrosz Joanna Mitrosz Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Joanna Mitrosz, gimnastyka artystyczna, Jantar Gdynia

23-letnia gimnastyczna reprezentowała już Polskę na igrzyskach w Pekinie, gdzie zajęła 16. miejsce w wieloboju indywidualnym. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w wieloboju indywidualnym i ćwiczeniach. W Londynie wystartuje w wieloboju indywidualnym.

Karolina Naja, kajakarstwo, AZS AWF Gorzów

22-letnia brązowa medalistka mistrzostw świata w 2010 r. w Poznaniu na dystansie 500 m (w konkurencji kajaków w K-4), wicemistrzyni świata w Szeged w 2011 r. w K-2 na dystansie 200 i brązowa medalistka mistrzostw świata w K-1 w sztafecie 4x200 m. W Londynie wystartuje w konkurencjach K-4 i K-2 na 500 m.

Magdalena Piekarska Magdalena Piekarska

Magdalena Piekarska, szermierka, AZS AWF Warszawa

25-letnia szpadzistka jest srebrną medalistką mistrzostw świata w 2009 r. (w drużynie), a w mistrzostwach Europy raz wywalczyła złoto (w 2010 r. z drużyną), a dwa razy srebro - w 2009 r. w drużynie, a rok później indywidualnie. W Londynie będzie walczyła w szpadzie w turnieju indywidualnym.

Marika Popowicz, lekkoatletyka, WKS Zawisza Bydgoszcz

24-letnia zawodniczka (na zdjęciu z prawej) ma dwa brązowe medale mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m - w 2010 r. w Barcelonie i w tym roku w Helsinkach. W Londynie pobiegnie właśnie w sztafecie 4x100 m.

Robert Rowiński Robert Rowiński Kapif

Monika Pyrek, lekkoatletyka, OSOT Szczecin

31 lat. Dwukrotna srebrna medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce (2005 i 2009 r.), brązowa medalistka MŚ (2001), srebrna medalistka mistrzostw Europy (2006). Dwukrotnie zajęła też trzecie miejsce w halowych mistrzostwach świata, także dwa razy był trzecia w halowych mistrzostwach Europy.

Matylda Szlęzak, lekkoatletyka, AZS AWF Kraków

23 lata. Dwukrotna srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorów w biegu przełajowym na 4 km i biegu na 3000 m z przeszkodami, w tej drugiej konkurencji ma też brąz halowych mistrzostw Polski. W Londynie wystartuje właśnie w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Maja Włoszczowska Maja Włoszczowska Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta

Maja Włoszczowska, kolarstwo górskie CCC Polkowice

29 lat. Złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB w 2010 r. oraz w maratonie MTB w 2003 r. Mistrzyni Europy w 2009 r. i wielokrotna wicemistrzyni kontynentu w cross-country. Na poprzednich igrzyskach w Pekinie wywalczyła srebro.

Więcej o:
Komentarze (47)
Londyn 2012. Piękne Polki jadą na igrzyska. Wybierz miss kadry!
Zaloguj się
 • kcramsib

  Oceniono 14 razy 10

  Ilu czytelników, tyle gustów... żeby ankieta była wiarygodna musielibyście uwzględnić w niej wszystkie reprezentantki...

  Mojej faworytki np brakuje ;)

 • mr_gm

  Oceniono 10 razy 8

  Nie wiem, bo pierdzielę to klikanie co chwila.

 • rozyk

  Oceniono 8 razy 8

  A gdzie Julia Michalska Wioślarstwo?

 • zbikowel

  Oceniono 22 razy 8

  A gdzie siwiec?

 • siwamorda

  Oceniono 19 razy 7

  Bednarek i Mitrosz poza konkurencja. Glosuje za Asia Mitrosz, poniewaz jest z mojego miasta i ma bardzo poukladane w glowie. Cztery lata temu w mojej parafii ksiadz zaprosil ja na msze dla dzieci, by opowiedziala o swoich przygotowaniach do olimpiady w Pekinie. Zrobila to z niebywalym wdziekiem. Dzieciaki byly zachwycone, zwlaszcza jak zrobila na ich prosbe szpagat u stop oltarza. Piekna, madra, wysportowana dziewczyna. Szkoda, ze w tej dziwnej, niewymiernej dyscyplinie Polka nie ma szans na medal.

 • albiala

  Oceniono 13 razy 7

  Nie ma az takiej pieknej, by portki same zlecialy.
  Osobiscie glosuje na Isie, ale cwany redaktorzyna nie przewidzial hm pomyslal o Niej.

 • wmokrejmycce

  Oceniono 13 razy 5

  One nie mają wyglądać, tylko walczyć o medale. Pani, która była 16 na poprzednich Igrzyskach i na tych pewnie też nie załapie się do 10-tki, choćby była Miss Polonia, nie powinna dostać biletu do Londynu!

 • bluzz09

  Oceniono 7 razy 5

  agata bednarek i joanna mitrosz.bezapelacyjnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX