Sport.pl

Jak strzelać 'filmowe' bramki? W Lechii Gdańsk wiedzą, jak to się robi [TOP 10]

Trafienie Marcina Pietrowskiego w meczu Lechii Gdańsk z Koroną Kielce bezsprzecznie można określić mianem 'stadiony świata'. Gol pomocnika Lechii nie jest jednak jedyną piękną bramką, którą w tym sezonie zdobyli piłkarze Lechii. Trojmiasto.sport.pl wybrało najładniejszych dziesięć goli strzelonych przez piłkarzy gdańskiej drużyny.
Abdou Razack Traore (po prawej) Abdou Razack Traore (po prawej) Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Abdou Razack Traore w meczu z Piastem Gliwice

Pierwszy gol nieprzeciętnej urody, jakiego lechiści zdobyli w obecnym sezonie to bramka strzelona przez Abdou Razacka Traore w spotkaniu z Piastem Gliwice na PGE Arenie. Choć trafienie Burkińczyka z woleja w wyskoku już samo w sobie zasługuje na oklaski, to duży udział w tej bramce ma również Mateusz Machaj, który świetnym zwodem ograł dwóch piłkarzy Piasta i bardzo precyzyjnie dośrodkował wprost na nogę Traore. Trafienie Razacka można obejrzeć na portalu ekstraklasa.tv.

Za chwil ęPiotr Wiśniewski strzeli pierwszego gola w meczu Lechia - Lech Za chwil ęPiotr Wiśniewski strzeli pierwszego gola w meczu Lechia - Lech Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Piotr Wiśniewski w meczu z Lechem Poznań

Póki co to najlepszy mecz Lechii w obecnym sezonie i co więcej okraszony pięknymi bramkami. Jedną z nich strzelił Wiśniewski, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Machaja. Wiśniewski wyskoczył w tempo, będąc tyłem do bramki trącił piłkę w taki sposób, że ta znalazła się pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia. Jak do tej pory to jedyna bramka strzelona przez biało-zielonych głową w obecnych rozgrywkach. Gol Wiśniewskiego na portalu ekstraklasa.tv.

Piłkarze Lechii (biało-zielone stroje) dobrze rozpoczęli sezon Piłkarze Lechii (biało-zielone stroje) dobrze rozpoczęli sezon Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Abdou Razack Traore w meczu z Lechem Poznań

Tę przewrotkę można oglądać setki razy i nigdy się nie nudzi. Po prostu "wisienka na torcie". Dla tych, co jakimś cudem jeszcze nie widzieli gola Traore, wystarczy wejść na portal ekstraklasa.tv.

Abdou Razack Traore Abdou Razack Traore Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Abdou Razack Traore w meczu ze Śląskiem Wrocław

Piękny rajd gwiazdy Lechii wykończony precyzyjnym strzałem obok bramkarza. Pytanie, co tam robili obrońcy? Gol Traore na portalu ekstraklasa.tv.

Abdou Razack Traore (z prawej) Abdou Razack Traore (z prawej) Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Abdou Razack Traore w meczu z Legią Warszawa

W tej akcji Traore pokazał swój cały piłkarski kunszt i udowodnił, że jest graczem, który "robi różnicę". Traore świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, jednym zwodem ograł dwóch obrońców Legii i ze stoickim spokojem, zewnętrzną częścią stopy puścił piłkę obok bezradnego Dusana Kuciaka. Bramkę Traore można obejrzeć klikając TUTAJ.

Ricardinho ściska Abdou Razacka Traore Ricardinho ściska Abdou Razacka Traore Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Ricardinho w meczu z Widzewem Łódź

Sposób w jaki Ricardinho i Traore rozmontowali obronę Widzewa zasługuje na najwyższe uznanie. A wykończenie akcji przez Brazylijczyka, który bez przyjęcia "dzióbnął" piłkę wprost do bramki łodzian naprawdę palce lizać. Namacalny dowód znajduje się TUTAJ.

Deleu Deleu fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Deleu w meczu z Zagłębiem Lubin

Bramka zdobyta przez bocznego obrońcę zawsze jest czymś wyjątkowym. A szczególnie, gdy defensor zdobywa gola, którego nie powstydziłby się najlepszy snajper. Bez przyjęcia, "wkręcając" piłkę zewnętrzną częścią stopy tuż obok słupka. Czapki z głów. Gol Deleu do zobaczenia na portalu ekstraklasa.tv.

Piotr Wiśniewski (z lewej) i Manuel Arboleda Piotr Wiśniewski (z lewej) i Manuel Arboleda Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Piotr Wiśniewski w meczu z Polonią Warszawa

Tu na pochwałę zasługuje nie tylko strzelec bramki, ale także Ricardinho, Piotr Brożek i Paweł Buzała. Cała czwórka piłkarzy wymieniała między sobą piłkę bez przyjęcia (zdarzyło się nawet podanie piętą) mijając obrońców Polonii niczym slalomowe tyczki. Takiej "tiki taki" nie powstydziłaby się sama Barcelona. Fantastyczną akcję Lechii można obejrzeć na portalu ekstraklasa.tv.

Karnego na bramkę zamienia Piotr Brożek Karnego na bramkę zamienia Piotr Brożek Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Piotr Brożek w meczu z Pogonią Szczecin

O tym, że strzelając rzut karny trzeba mieć nerwy ze stali przekonują niemal wszyscy piłkarze, którzy stają na 11. metrze oko w oko z bramkarzem rywali. Ta teza nie dotyczy najwyraźniej Brożka, który w meczu z Pogonią zupełnie spokojnie wziął rozbieg i lekką podcinką pokonał golkipera "Portowców". Antonin Panenka w najbardziej klasycznym wydaniu. Tę bramkę można zobaczyć, klikając TUTAJ.

Lechia - Korona 3:2 Lechia - Korona 3:2 Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Marcin Pietrowski w meczu z Koroną Kielce

"Rogal" pierwsza klasa. Posłać z 20 metrów piłkę w samo okienko bramki (bez przyjęcia) to naprawdę duża sztuka. Ukłony dla Pietrowskiego. A jego bramkę można zobaczyć TUTAJ.

Więcej o: