Świetne interwencje i fatalne klopsy. Tak bronią bramkarze Lechii Gdańsk

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek od dłuższego czasu ma poważny problem z obsadą swojej bramki. Jak z udziału w meczach Sebastiana Małkowskiego nie wykluczy kontuzja, to fatalny błąd popełnia Michał Buchalik. Kolejnego bramkarza Bartosza Kanieckiego również nie omijają urazy. W ubiegłym roku podczas jednego meczu doznał złamania łokcia.
. . Fatalne klopsy i świetne interwencja bramkarzy Lechii

Bramkarze Lechii oprócz świetnych interwencji lubią popełniać również błędy

Częste zmiany w bramce powodują, że jeden goalkeeper nie może złapać rytmu meczowego, pewności siebie, przez co aktualnie wystawiany w danym meczu często popełnia katastrofalne błędy, przeplatane kilkoma świetnymi interwencjami. Trojmiasto.sport.pl przeanalizowało najlepsze i najgorsze momenty poszczególnych bramkarzy Lechii Gdańsk.

Mateusz Bąk - fatalna interwencja w meczu z Legią w 2008 roku

Obecnie 33- letni bramkarz Podbeskidzia Bielsko- Biała, który większość swojej piłkarskiej kariery spędził w Lechii Gdańsk, nie zapamięta pozytywnie meczu Lechii z Legią Warszawa w Gdańsku z 28 listopada 2008 roku. Biało - zieloni przegrali wtedy 2:3, a przy drugim golu dla Legii autorstwa Takesura Chinyamy, nie popisał się właśnie Bąk.

Błąd bramkarza od 2:30:

Mateusz Bąk - świetna parada również w meczu z Legią

Bramkarz Lechii w meczu z Legią w 2008 roku miał bardzo zmienną  formę. W 18 minucie tego meczu zachował się wyjątkowo czujnie parując trudną piłkę na słupek, ratując zespół przed utratą kolejnej bramki.

Interwencja od pierwszej minuty filmu:

Paweł Kapsa - klops życia po strzale Kiełbowicza

Kapsa w Lechii grał cztery sezony. Z pewnością jedną z najgorszych interwencji jest ta z meczu z Legią, kiedy to Kiełbowicz uderza z ostrego kąta z rzutu wolnego  a Kapsa ... przepuszcza piłę pod brzuchem ... niewiarygodne.

Lepsza jakość TUTAJ.

Paweł Kapsa Paweł Kapsa Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Paweł Kapsa - bramkarz wyciągnął się jak struna w meczu z Widzewem Łódź

Bramkarz biało- zielonych miał też sporo udanych interwencji. Zalicza sie do nich z pewnością cudowna parada w meczu z Widzewem Łódź.

Więcej w filmiku od 1:08 :

Michał Buchalik Michał Buchalik Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Michał Buchalik - poważny błąd w meczu z Polonią

Buchalik do Lechii trafił w 2011 roku z Odry Wodzisław.  Pierwsze miejsce w składzie bramkarz wywalczył w tym sezonie korzystając z ... kontuzji pozostałych bramkarzy. W meczu inaugurującym rundę jesienną, jego nieprzemyślane wyjście aż na 40 metr, dodatkowo ułatwiło Kiełbowi zdobycie bramki na 3:1 dla Polonii Warszawa.

Akcja od 3:55 filmu:

Michał Buchalik Michał Buchalik Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Michał Buchalik - świetna obrona rzutu karnego Ljuboji z Legii Warszawa

24- letni bramkarz bardzo dobrze obronił strzał Daniela Ljuboji z rzutu karnego. Młody zawodnik wyczuł intencję znanego Francuza, skutecznie chroniąc Lechię przed utratą gola.

Sebastian Małkowski Sebastian Małkowski Fot. Grzegorz Dąbrowski / Agencja Gazeta

Sebastian Małkowski - piłka wpadła mu za kołnierz! Fatalny błąd

Małkowski jest wyjątkowym pechowcem. W niedzielę 14 kwietnia 2013 roku wystąpił po ośmiu miesiącach przerwy i po dwóch minutach meczu musiał zejść z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda. Tczewianin w barwach Lechii zagrał w 26 meczach. Małkowski nie ustrzegł się w nich błędów. Najbardziej "efektowny" był ten z kwietnia 2011 roku podczas meczu z Cracovią. Bramkarz dał się zaskoczyć mocnym strzałem z rzutu wolnego z ok. .... 30 metrów. Trzeba to zobaczyć aby uwierzyć.

Sebastian Małkowski i zespół Lechii Gdańsk Sebastian Małkowski i zespół Lechii Gdańsk Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Sebastian Małkowski - interwencją ratuje Lechię przed utratą gola

Małkowski popisał się przytomną interwencją w meczu z Legią. Prawą stroną atakował Janusz Gol jednak bramkarz Lechii w dość ekwilibrystyczny sposób powstrzymuje piłkarza gości.

Interwencję zobaczysz TUTAJ.

Wojciech Pawłowski i ... tylko dobre interwencje!

Krnąbrny bramkarz, który obecnie reprezentuje włoskie Udinese, w swoich 16 występach w barwach Lechii popisywał się głównie świetnymi obronami. Jeśli chodzi o "klopsy" to najbardziej znany jest z fatalnego wywiadu dla telewizji klubowej Udinese. W bramce w większości wypadków spisywał się nad wyraz poprawnie.

Młody bramkarz uratował swój zespół przed utratą gola świetnie interweniując na przedpolu po fatalnej stracie Janickiego. Wideo z akcją TUTAJ.

Poniżej prezentujemy kompilację interwencji Pawłowskiego:

Bartosz Kaniecki - zamiast bronić pokazywał "pajacyka"

Kaniecki do Lechii przeniósł się z Widzewa Łódź. Bramkarz przez kontuzję nie za często występował w drużynie Lechii. Mimo niewielu spotkań nie omieszkał zaprezentować kibicom "dziwnej" obrony. W meczu ze Śląskiem Wrocław z poprzedniej rundy, cały zespół zagrał fatalnie. Lechia przegrała 2:3 prowadząc już 2:0. Wielu błędów nie ustrzegli się piłkarze z Gdańska w tym również Kaniecki. W 72 minucie zamiast spokojnie poczekać na linii bramkowej i chwycić piłkę po uderzeniu głową Elsnera, wolał wyjść przed bramkę i postraszyć piłkarza Śląska ... pajacykiem. Zresztą sami zobaczcie:

Bartosz Kaniecki - skuteczna i bardzo niebezpieczna interwencja

Kaniecki w Lechii wystąpił do tej pory pięć razy. Młody bramkarz zazwyczaj występował w wyjątkowo ciężkich spotkaniach. Jednym z takich był mecz ze Śląskiem Wrocław z listopada ubiegłego roku, który Lechia w fatalny sposób przegrała 2:3 prowadząc już 2:0.

W spotkaniu tym Kaniecki popisał się skuteczną, ale nierozważną i agresywną obroną. Sędzia śmiało mógł dać zawodnikowi czerwoną kartkę po ataku wyprostowanymi nogami w Piotra Ćwielonga.

Interwencja od 1:30:

Więcej o: