Biało-zielona lista przebojów, czyli co gra w duszy piłkarzom Lechii Gdańsk

Ostatnie wyniki, jakie w ekstraklasie notuje Lechia Gdańsk sprawiają, że najbliżej podopiecznym Bogusława Kaczmarka do posępnych tonów marszu pogrzebowego. Trojmiasto.sport.pl postanowiło jednak rozrzedzić jednak tę ponurą atmosferę i przygotowało piłkarzom gdańskiej drużyny zestaw przebojów, który powinien natchnąć ich do dużo lepszej gry. Oto biało-zielona lista przebojów, notowanie pierwsze.
Michał Buchalik Michał Buchalik Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Michał Buchalik

Po ostatnich słabszych występach bramkarz Lechii wpadł w dołek nie tylko pod względem formy sportowej, ale także mentalnej. Dla Buchalika ku pokrzepieniu serca proponujemy jakże optymistyczny przekaz płynący z przeboju Dody. Michał, nie daj się!

Sebastian Małkowski i Bartosz Kaniecki

Obaj bramkarze Lechii na nadmiar szczęścia w tym sezonie narzekać nie mogą. Z powodu kontuzji Małkowski pauzuje cały sezon, zaś Kaniecki jego dużą część. Trojmiasto.sport.pl obu golkiperom biało-zielonych życzy, by kłopoty zdrowotne szybko ich opuściły oraz by, mimo wszystko, z optymizmem patrzyli w przyszłość. By tak się stało, dedykujemy im klasyk w wykonaniu Bobby?ego McFerrina. Uszy do góry!

Rafał Janicki (z lewej) Rafał Janicki (z lewej) Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta

Rafał Janicki

"Kazek" nie ma w Lechii najłatwiejszego okresu. Z powodu błędów, jaki zdarzyło mu się popełnić, biało-zieloni potracili punkty, dzięki którym, teraz ich pozycja w tabeli byłaby znacznie lepszej. Janickiemu radzimy zatem, by na dobre zakochał się w Lechii i bronił dostępu do jej bramki niczym słynny Tadeusz Rejtan z obrazu Jana Matejki.

Jarosław Bieniuk

W ostatnich spotkaniach biało-zielonych, w ich ostatnich minutach, Bieniuk często przesuwany był na pozycję napastnika. Stoper Lechii miał jednak w polu karnym rywali sporo problemów z koordynacją, przez co nie był w stanie zagrozić bramkarzowi przeciwników. Może dzięki tej piosence i teledyskowi Bieniuk złapie nieco boiskowej gracji. Co najmniej takiej, jak wokalista oraz towarzyszące mu piękne akompaniatorki. W końcu i jeden i drugi to Palmer.

Deleu Deleu Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Deleu

Tutaj wybór piosenki mógł być tylko jeden. Zresztą, Deleu sam doskonale sprawdziłby się jako wokalista. Czy gorące latynoskie rytmy poniosą Deleu do jeszcze lepszej gry? Trojmiasto.sport.pl nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Piotr Brożek Piotr Brożek Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Piotr Brożek

W Gdańsku wciąż czekamy na to, aż "Broziu" błyśnie taką formą, jaką prezentował za czasów swojej gry w barwach Wisły Kraków. By odświeżyć nieco pamięć lewemu obrońcy biało-zielonych trojmiasto.sport.pl proponuje utwór, który przypomni Brożkowi tamte piękne lata...

Ricardinho (z lewej) Ricardinho (z lewej) Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Ricardinho

Dla biało-zielonego "Ryśka" trojmiasto.sport.pl dedykuje przebój innego Ryszarda. Nie tylko dziewczyny lubią brąz, bo i Ricardinho gra najlepiej wtedy, gdy żar leje się z nieba. Mamy nadzieję, że "słońce o tym wie" i pozwoli gdańskiemu Brazylijczykowi na pokazanie w tej rundzie pełni swoich umiejętności.

Mateusz Machaj Mateusz Machaj Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Mateusz Machaj

Runda wiosenna miała być tą, w której ofensywny pomocnik biało-zielonych wreszcie objawi drzemiący w nim talent. Machaj miał wyjść z cienia Abdou Razacka Traore i zostać liderem gdańskiej drużyny. Jak na razie Machaj nie może jednak choćby dorównać do poziomu, jaki prezentował w poprzedniej rundzie. Trojmiasto.sport.pl apeluje zatem wraz z zespołem Feel: "Pokaż, na co cię stać!"

Łukasz Surma Łukasz Surma Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Łukasz Surma

Kapitan biało-zielonych w rundzie wiosennej jakoś nie może trafić z formą i ostatnio stracił nawet miejsce w podstawowym składzie gdańskiej drużyny. Surmie życzymy zatem, by jak najszybciej wypłynął na szerokie, spokojne wody i wyprowadził Lechię na prostą ku kolejnym zwycięstwom. Ciekawe czy doświadczonemu pomocnikowi Lechii byłoby równie do twarzy w kapitańskiej czapce jak Krzysztofowi Krawczykowi w nieśmiertelnym hicie?

Marcin Pietrowski (z lewej) Marcin Pietrowski (z lewej) fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Marcin Pietrowski

Dla "Jediego" hit może być tylko jeden. Któż z Was nie nucił tej melodii lub miał ustawioną ją jako dzwonek w komórce? A dla pomocnika Lechii trojmiasto.sport.pl ma jedno, ale za to jakie przesłanie: "Niech moc będzie z tobą!"

Piotr Wiśniewski (z lewej) Piotr Wiśniewski (z lewej) Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Piotr Wiśniewski

"Wiśnia" w Lechii jest praktycznie od zawsze. Podobnie jest z przebojami duetu Modern Talking. A skoro jest "Wiśnia" i jest Modern Talking, to w liście przebojów nie może zabraknąć i tego hitu.

Paweł Buzała Paweł Buzała Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Paweł Buzała

Buzała to piłkarz, którego śmiało można określić mianem "wszędobylski". Biega, walczy, stara się jak może, na boisku wszędzie jest go pełno. Czyli podobnie jak koreański wirtuoz PSY ze swoim hitem, którym zawładnął YouTubem i stacjami radiowymi. Być może "Buzi" mógłby włączyć elementy choreografii wokalisty do repertuaru swoich piłkarskich zwodów?

Zagłębie zagra z Lechią Gdańsk Zagłębie zagra z Lechią Gdańsk fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Adam Duda

W rundzie wiosennej w zespole Lechii brakuje typowego łowcy bramek. Snajpera, który wykorzystywałby niemal każdą z dogodnych sytuacji i swoimi trafieniami przesądzał o zwycięstwach biało-zielonych. Jednym słowem, nie ma w Lechii porządnego "killera". Trojmiasto.sport.pl wierzy, że niedługo takim stanie się Adam Duda, dlatego właśnie jemu dedykuję ten kawałek.

Grzegorz Rasiak Grzegorz Rasiak Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta

Grzegorz Rasiak

Być może już mało kto pamięta, ale w drużynie Lechii jest jeszcze Grzegorz Rasiak. Nieco "zakurzony" napastnik wciąż czeka na swoją szansę, by jeszcze zaistnieć w ekstraklasie. A przecież jeszcze w sumie nie tak dawno Rasiak był podporą reprezentacji Polski, strzelał bramki na Wyspach Brytyjskich a z Groclinem Grodzisk Wielkopolski odnosił niemałe sukcesy w europejskich pucharach. Czy Rasiak w Lechii jeszcze powróci jak za dawnych lat?

Bogusław Kaczmarek Bogusław Kaczmarek Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Bogusław Kaczmarek

Niczym Bob Budowniczy z dobranocki trener Lechii "zawsze da radę i do pracy się rwie". No i tak jak w piosence także i my w trojmiasto.sport.pl "Boba lubimy" i życzymy mu wiele sukcesów wraz z gdańskim zespołem.