Sport.pl

Serce na plaży i selfie przed lustrem oraz w windzie, czyli piłkarze Lechii w social mediach

Facebook, Twitter, Instagram - to portale społecznościowe, na których coraz aktywniejsi stają się piłkarze, także zawodnicy Lechii Gdańsk, którzy dzielą się z kibicami cząstką swojego życia, nie tylko sportowego. Kto i co wrzuca, który z graczy biało-zielonych ma najwięcej zdjęć, a czyj profil ma największą liczbę obserwujących?
sklejka instagram sklejka instagram sklejka instagram

Piłkarze Lechii aktywni w social mediach

Poważne zmiany w strukturach, składzie i organizacji Lechii to nie koniec nowości w klubie. Za przemeblowaniem w szatni do Gdańska zawitał też social mediowy XXI wiek. Niemal wszyscy nowi zawodnicy mają konta w najpopularniejszych portalach społecznościowych.

Trojmiasto.sport.pl przygotowało zestawienie wszystkich piłkarzy Lechii, którzy są aktywni w mediach społecznościowych. Zdecydowanie największym powodzeniem wśród biało-zielonych cieszy się Instagram, gdzie swoje konta ma kilkunastu zawodników z Gdańska. Kto i co wrzuca?

Hanrique Miranda Hanrique Miranda Instagram

Henrique Miranda

Zdecydowanym królem Instagrama w Lechii jest jeden z najnowszych piłkarzy biało-zielonych Henrique Miranda. 21-letni Brazylijczyk wypożyczony ze słynnego brazylijskiego klubu - Sao Paulo, do sieci swoje zdjęcia wrzuca wyjątkowo często. Większość to popularne "selfie" wykonywane przed lustrem. Miranda takich zdjęć umieścił już ponad 200. Wrażenie robi również liczba użytkowników obserwujących lewego obrońcę. Brazylijczyka śledzi aż 3280 osób.

Stojan Vranjes Stojan Vranjes Instagram

Stojan Vranjes

Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Lechii dość dobrze zna także realia Instagrama. Bośniak, który w Gdańsku zdobył już 11 goli, nie używa innych portali społecznościowych. Informuje o tym nawet na swoim Instagramie. Zawodnik wrzucił już ponad 100 zdjęć, na których z olbrzymią dumą prezentuje się jako kochający mąż i ojciec. Wśród fotografii znajdziemy sporo migawek z meczów Lechii oraz z wyjść towarzyskich piłkarza. Po analizie konta Vranjesa można śmiało stwierdzić, że Gdańsk zdecydowanie przypadł Bośniakowi do gustu.

Adłan Kacajew Adłan Kacajew Instagram

Adłan Kacajew

Wypożyczony z Tereka Grozny rosyjski pomocnik dopiero poznaje uroki mediów społecznościowych. Zawodnik, który nie przekonał jeszcze do siebie trenera Quima Machado swoje oficjalne konto na Instagramie posiada od sierpnia. Piłkarz zdążył zamieścić siedem zdjęć, m.in. dwa z przyjacielem, który gra już obecnie w Lechu Poznań - Zaurem Sadajewem.

Adłan KacajewInstagram

Adam Dźwigała Adam Dźwigała Facebook

Adam Dźwigała

Mocno osadzonym w mediach społecznościowych zawodnikiem jest Adam Dźwigała. Młody zawodnik posiada konta na najpopularniejszych portalach. Piłkarz Lechii obecny jest na Twitterze, Instagramie oraz posiada oficjalną stronę na Facebooku. Największy kontakt ze swoimi fanami zawodnik ma właśnie na portalu wymienionym jako ostatni, gdzie w kolejnych postach wchodzi w interakcję z innymi użytkownikami. Często organizuje konkursy, czy informuje nawet swoich fanów o tym, że w danym meczu nie zagra.

Adam Dźwigała - FacebookFacebook

Piotr Grzelczak Piotr Grzelczak Instagram

Piotr Grzelczak

Za trendem podążył lewy pomocnik Lechii Gdańsk Piotr Grzelczak. Choć to dopiero pierwsze kroki na Instagramie, to piłkarz biało-zielonych doskonale rozumie zasady panujące w social mediach. Zdjęcia prezentują prywatne chwile piłkarza m.in. niezwykle popularne "selfie" w windzie.

Grzelczak na swoim profilu umieścił również wyjątkowo ważny dla siebie moment. Na romantycznym kolarzu przedstawiony został moment zaręczyn piłkarza ze swoją życiową partnerką:

Rudinilson - Lechia Rudinilson - Lechia Instagram

Rudinilson

Zdecydowany prym w aktywności w internecie wiodą nowi piłkarze Lechii. 69 postów i aż 4618 fanów obserwujących profil na Instagramie ma mieszkaniec Gwinei Bissau z portugalskim paszportem - Rudinilson.
Na profilu dominują zdjęcia z treningów, meczów, ale nie zabrakło także popularnych 'zdjęć z rąsi'.
Oto filmik umieszczony na oficjalnym Instagramie zawodnika.

Daniel Łukasik Daniel Łukasik Instagram

Daniel Łukasik

Na Instagramie jest także były piłkarz Legii Warszawa Daniel Łukasik. To właśnie głównie zdjęcia odnoszące się do sukcesów w poprzednim klubie składają się na ponad 30 fotografii umieszczonych w sieci. Środkowy pomocnik Lechii ma ponad 2 tys. obserwujących użytkowników, którym prezentuje odpowiednio wyselekcjonowane prywatne momenty.
Fani piłkarza oraz Lechii Gdańsk z pewnością cieszyli się z filmu wrzuconego przez piłkarza, na którym razem z kolegami z gdańskiego klubu jeździli po lesie segwayami:

Kevin Friesenbichler Kevin Friesenbichler Instagram

Kevin Friesenbichler

Aktywny na Instagramie jest Austriak Kevin Friesenbichler. Napastnik, który w debiutanckim meczu zdobył bramkę, mimo młodego wieku wrzucił już niemal 200 zdjęć, które obejrzało blisko tysiąc followersów. Sporo fotografii wykonanych zostało w samochodzie piłkarza. Ostatnie wpisy dotyczą nowego mieszkania zawodnika, do którego przyjechały już psy Kevina.

Napastnik Lechii posiada także Twittera, jednak dawno z niego nie korzystał skupiając się w głównej mierze na Instagramie.

Danijel Aleksić Danijel Aleksić Instagram

Danijel Aleksić

Innym fanem psów jest Serb Danijel Aleksić, który wśród 60 zdjęć zamieścił kilka ze swoimi zwierzętami.

Filip Malbasić Filip Malbasić Instagram

Filip Malbasić

Dużo wspólnych zdjęć z Aleksiciem na swoim Instagramie ma inny Serb z Lechii - Filip Malbasić. Pomocnik do sieci wrzucił ponad 130 zdjęć i ma 2133 followersów.

Ariel Borysiuk Ariel Borysiuk Instagram

Ariel Borysiuk

Defensywny pomocnik Lechii Gdańsk oprócz tak popularnego wśród kolegów z zespołu Instagrama posiada również konto na Twitterze. Ponad 15 tys. osób obserwujących byłego piłkarza m.in. Legii Warszawa robi wrażenie i plasuje Ariela w czołówce polskich sportowców w social mediach.
Borysiuk posiada oczywiście konto na Instagramie, jest tam jednak dużo mniej aktywny. Umieścił dopiero osiem postów. Głównie są to zdjęcia szczęśliwiej rodziny Ariela. Jest także filmik z realizacji zadania w ramach akcji Ice Bucket Challenge.

Bartłomiej Pawłowski Bartłomiej Pawłowski Instagram

Bartłomiej Pawłowski

Od trzech miesięcy na Instagramie jest także Bartłomiej Pawłowski. Były piłkarz Malagi dotychczas wrzucił 20 zdjęć i ma ponad 400 obserwujących użytkowników. Wśród zdjęć pojawiają się te prywatne, z meczów Lechii oraz z występów w młodzieżowej reprezentacji.

Antonio Colak Antonio Colak Instagram

Antonio Colak

Pozytywnym piłkarzem z pewnością jest Antonio Colak. Napastnik Lechii Gdańsk pokazuje to także na zdjęciach, które licznie umieszcza na profilu na Instagramie. Kibice obejrzeć mogą m.in. zdjęcia wykonane jeszcze za czasów gry w FC Nürnberg VfL.
Ostatnio Colak wrzucił do sieci filmik, gdy pływał motorówką po wodach Zatoki Gdańskiej.


Mateusz Bąk Mateusz Bąk Twitter - screen

Mateusz Bąk

W ostatnich dniach do social mediów przekonał się bramkarz Lechii Mateusz Bąk, który założył konto na Twitterze.Bąk świetnie rozumie ideę Twittera i znakomicie wykorzystuje 140 znaków, aby przekazać swoim fanom ważne informacje. Jedną z nich był z pewnością pewien wyjątkowy patent...

Maciej Makuszewski Maciej Makuszewski Instagram

Maciej Makuszewski

maku2989 - to nick prawego pomocnika Lechii Gdańsk. 1500 osób ma okazję obejrzeć zdjęcia z szatni biało-zielonych robione przez samego piłkarza. Wśród 53 postów znajdują się też fotografie meczowe oraz ujęcia prywatnych chwil ze swoją partnerką. 

Mavrouidis Bougaidis Mavrouidis Bougaidis Instagram

Mavroudis Bougaidis

Swoje oficjalne konto na Instagramie posiada też grecki obrońca Lechii Bougaidis. Bouga47, bo pod takim nickiem kryje się piłkarz biało-zielonych, ma aż 922 obserwujących.

Więcej o: