Wybierz najlepszego piłkarza w Trójmieście [SONDAŻ]

Dla drużyn z Trójmiasta sezon ekstraklasy zakończył się fatalnie. Lechia Gdańsk, choć do ostatniej kolejki walczyła o puchary, wylądowała ostatecznie na 8. miejscu, a Arka Gdynia spadła do I ligi. Mimo to w obu trójmiejskich drużynach nie brakowało jasnych punktów. Trojmiasto.sport.pl wybrało 10 kandydatów do tytułu najlepszego piłkarza w Trójmieście, a ty, oddając głos w sondażu, możesz wybrać najlepszego z nich. Głosowanie potrwa do poniedziałku, 20 czerwca do godz. 12.
Krzysztof Bąk, Lechia Gdańsk (z prawej) Krzysztof Bąk, Lechia Gdańsk (z prawej) Fot. Renata D?browska / Agencja Gazeta

Krzysztof Bąk, Lechia Gdańsk

29 meczów, 2521 minut, 1 bramka.

 

Równa i wysoka forma przez cały sezon. Oczywiście, gdyby był saperem, nieraz wyleciałby w powietrze, bo zdarzały mu się głupie wpadki. W sumie, jak na newralgiczną pozycję środkowego obrońcy, błędów popełnił jednak niewiele.

 

Oddaj głos na Krzysztofa Bąka!

 

Miroslav Bożok Miroslav Bożok Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Miroslav Bożok, Arka Gdynia

26 meczów, 2298 minut, 0 bramek.

Z pewnością potrafi jeszcze więcej, niż pokazał w Arce, bo w drużynie z Gdyni momentami nie mógł się odnaleźć. Starał się grać po ziemi, kombinacyjnie, ale nie miał z kim. Jego wielkim minusem jest fakt, że w całym sezonie nie strzelił żadnej bramki, choć grać w środku pomocy.

Oddaj głos na Miroslava Bożoka!

 

15. kolejka. Arka - Śląsk 2:2. Labukas i Socha 15. kolejka. Arka - Śląsk 2:2. Labukas i Socha Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Tadas Labukas, Arka Gdynia

29 meczów, 2173 minut, 8 bramek.

Nie brakowało kibiców, którzy narzekali, że Litwin jest słaby technicznie, ale Labukas udowodnił, że w słabej polskiej ekstraklasie wiele można zrobić samym sercem. Najbardziej ambitny piłkarz Arki, miał najwięcej bramek w zespole, był dziewiątym strzelcem ekstraklasy.

Oddaj głos na Tadasa Labukasa!

 

Ivans Lukjanovs tuz po zdobytej bramce w meczu z Legią Ivans Lukjanovs tuz po zdobytej bramce w meczu z Legią Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Ivans Lukjanovs, Lechia Gdańsk

 

29 meczów, 2206 minut, 2 bramki.

Taki wiatrak potrzebny jest w każdym zespole. Łotysz, nawet jeśli zdarzały mu się słabsze mecze, zawsze absorbował obronę rywala. Gdyby jeszcze strzelał więcej goli... W tym sezonie w lidze po bramce strzelił tylko Widzewowi i Legii.

 

Oddaj głos na Ivansa Lukjanovsa!

 

Emil Noll, Arka Gdynia

29 meczów, 2610 minut, 3 bramki.

Noll był z pewnością najlepszym piłkarzem Arki w rundzie wiosennej, a może i w całym sezonie. Wiosną strzelił trzy bramki (dwie z Górnikiem, jedną z Lechią), choć grał na lewej obronie często angażował się w akcje ofensywne.

Oddaj głos na Emila Nolla!

 

Paweł Nowak (czarna koszulka) Paweł Nowak (czarna koszulka) Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Paweł Nowak, Lechia Gdańsk

29 meczów, 2355 minut, 4 bramki.

Znakomity sezon wychowanka Wisły Kraków. Prawdziwa pszczoła robotnica, na boisku praktycznie się nie zatrzymywał. Stawiał stempel na większości akcji, po których padały bramki dla Lechii. Sam strzelił cztery gole - Jagiellonii, Legii, Arce i Koronie.

Oddaj głos na Pawła Nowaka!

 

Łukasz Surma (z piłką) Łukasz Surma (z piłką) Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Łukasz Surma, Lechia Gdańsk

30 meczów, 2700 minut, 1 bramka.

Admirał załogi, przez cały sezon nie zszedł z pokładu nawet na minutę! Na początku rundy wiosennej wpadł w mały dołek formy, ale i tak ciężko wyobrazić sobie zespół Lechii bez niego. Mógłby strzelać więcej bramek - w całym sezonie strzelił tylko jedną, w Kielcach.

Oddaj głos na Łukasza Surmę!

 

Maciej Szmatiuk i Maciej Tataj Maciej Szmatiuk i Maciej Tataj Fot. Renata D?browska / Agencja Gazeta

Maciej Szmatiuk, Arka Gdynia

27 meczów, 2410 minut, 4 bramki.

To głównie dzięki jego postawie w pierwszej części sezonu Arka miała jedną z najlepszych defensyw w lidze. Potem traciła już coraz więcej bramek, choć akurat Szmatiuk błędów popełniał niewiele. W trzech ostatnich meczach sezonu, kiedy Arka walczyła o życie, strzelił trzy bramki.

Oddaj głos na Macieja Szmatiuka!

 

Abdou Traore, Lechia Gdańsk

27 meczów, 2233 minut, 12 bramek.

Największa gwiazda Lechii, jeden z najlepszych piłkarzy w ekstraklasie, wicekról strzelców. Sprowadzając go z Rosenborga Trondheim Lechia trafiła w dziesiątkę. Traore ma ważny kontrakt do końca 2012 r. I jeśli Lechia chce robić dalsze postępy, nie może sprzedawać takich piłkarzy.

Oddaj głos na Abdou Traore!

 

Luka Vucko (biały strój) Luka Vucko (biały strój) Fot. Renata Dšbrowska / Agencja Gazeta

Luka Vucko, Lechia Gdańsk

15 meczów, 1350 minut, 2 bramki.

We wszystkich meczach rundy wiosennej (jesienią nie było go jeszcze w drużynie) grał od 1. do 90. minuty. Z oczywistych względów (197 cm wzrostu) uwielbia, kiedy piłka lata w powietrzu, ale gdy spada na ziemię, Chorwat również radzi sobie znakomicie. Mimo koszykarskich gabarytów imponuje wyszkoleniem technicznym.

Oddaj głos na Lukę Vucko!