Aż 14 piłkarzom Arki kończą się kontrakty. Kto powinien zostać, a kto odejść z Gdyni? [TYPUJEMY]

30 czerwca aż czternastu graczom Arki kończą się kontrakty bądź wypożyczenia do/z innych klubów. Niektórzy z nich stanowią dziś o sile pierwszego zespołu, ale innych pożegnano by w Gdyni bez żalu. Których?
Czas weteranów w Arce dobiega końca Czas weteranów w Arce dobiega końca Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta

Dla kogo nie ma już miejsca w Arce?

.

Z lewej Jakub Wawrzyniak Z lewej Jakub Wawrzyniak Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Piotr Kuklis, pomocnik

Najlepszy strzelec zespołu i jeden z najjaśniejszych jego punktów w kończącym się właśnie sezonie. Bezwzględnie przydałby się w podjęciu walki o ekstraklasę w kolejnych rozgrywkach, ale nie może dogadać się z zarządem odnośnie nowej umowy. - Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - kwituje krótko.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ZOSTAĆ

Petr Benat (Arka) Petr Benat (Arka) Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Petr Benat, pomocnik

Benat przebywa w Arce na wypożyczeniu z klubu Czeskie Budziejowice. Jesienią był dyrygentem gdynian, wiosnę zaś spędził na leczeniu kontuzji. Do składu wrócił niedawno i był już cieniem samego siebie. Nie jest już też młodym zawodnikiem (32 lata), prochu już więc nie wymyśli.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Maciej Szlaga, bramkarz

Wybronił dla Arki kilka punktów i z pewnością nie był osłabieniem drużyny. Jego umiejętności to na dziś przeciętna drużyna I ligi, czyli taka, jak Arka. Ale za rok gdynianie mają się przecież bić o ekstraklasę...

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Bartosz Flis w barwach Arki Gdynia Bartosz Flis w barwach Arki Gdynia Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Bartosz Flis, napastnik

Wypożyczony z Ruchu Chorzów młodziutki napastnik był objawieniem rundy jesiennej. Potem jednak zaczął nosić głowę w chmurach i zjechał z formą. Reprymenda trenera Nemeca musiała jednak pomóc, w ostatnich meczach znów jest w dobrej formie. Wykupienie go byłoby bardzo dobrą inwestycją w przyszłość.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ZOSTAĆ

Mirko Ivanovski Mirko Ivanovski Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Mirko Ivanovski, napastnik

Co pół roku Macedończyk wybierał się na poszukiwanie nowego klubu, ale koniec końców zawsze wracał do Gdyni z podkulonym ogonem. Teraz nie wróci, bo kończy się mu kontrakt. A w Gdyni nikt płakać za nim nie będzie. Szkoda tylko jego potencjału, który z pewnością ma, a którego w Arce zupełnie nie wykorzystał.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Piotr Kasperkiewicz, pomocnik

Jesienią jeden z najgorszych piłkarzy Arki. Przerwę zimową przepracował jednak bardzo solidnie i w tym roku prezentował się już dużo lepiej. Nadal jednak na tyle przeciętnie, by w Gdyni mogli się przekonać, że to nie jest zawodnik na walkę o ekstraklasę.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Marcin Bochenek (z prawej) na wypożyczeniu w Arce Gdynia Marcin Bochenek (z prawej) na wypożyczeniu w Arce Gdynia Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Marcin Bochenek, obrońca

Początek miał niezły, potem jednak przygasł. Gdyby nie kontuzja Damiana Krajanowskiego, prawdopodobnie grzałby ławę. Piłka się go nie słucha, lubi mu uciekać i to najczęściej pod nogi rywali. Nie jest to dobre dla żadnego piłkarza, ale tym bardziej dla obrońcy. W warszawskiej Legii (skąd jest wypożyczony) też raczej miejsca nie zagrzeje.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Omar Jarun (w środku) Omar Jarun (w środku) Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Omar Jarun, obrońca

Wysoki (196 cm) Palestyńczyk jest wiosną jednym z pewniejszych punktów w niepewnej linii obrony Arki. Interweniuje pewnie i twardo, choć jest trochę statyczny. Przydaje się za to przy stałych fragmentach gry.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ZOSTAĆ

Bartłomiej Niedziela (w środku, przodem) Bartłomiej Niedziela (w środku, przodem) www.arka.gdynia.pl

Bartłomiej Niedziela, pomocnik

Lewa pomoc w Arce (Kuklis, Radzewicz, Tomasik) jest na tyle silna, że Niedziela nie bardzo się już przyda. Konkurencją dla nich nie jest, a sam jest bardzo przeciętny. Dużym zaufaniem trenera także się nie cieszy, zagrał co prawda w 18 meczach, ale w każdym z nich był zmieniany, bądź wchodził w miejsce innego gracza.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Krzysztof Żukowski, bramkarz

Wypożyczonemu ze Śląska Wrocław Żukowskiemu nie udało się przebić do pierwszego składu ani na minutę. Przegrał rywalizację najpierw z Maciejem Szlagą, a potem z Michałem Szromnikiem. Do Wrocławia wróci więc bez żalu.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Ryotaro Nakano Ryotaro Nakano Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Ryotaro Nakano, pomocnik

Japończyk przybył do Gdyni zimą, z VI ligi niemieckiej. Trenera Petra Nemeca do swoich umiejętności przekonywał przez miesiąc, kontrakt podpisał na pół roku. Po co? Nie wiadomo, bo nie zagrał ani minuty.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ODEJŚĆ

Bartosz Brodziński (w wyskoku) Bartosz Brodziński (w wyskoku) www.arka.gdynia.pl

Bartosz Brodziński, obrońca

Młody obrońca zagrał kilka meczów jesienią, a potem na długo wypadł z obiegu. Wrócił, gdy z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musieli Jarun i Sławomir Mazurkiewicz. Zaprezentował się poprawnie, Polkowicom strzelił nawet bramkę. Warto na niego postawić.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINIEN ZOSTAĆ

Wojciech Wilczyński Wojciech Wilczyński Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Wojciech Wilczyński (obrońca) i Krzysztof Bułka (pomocnik)

Wilczyński i Bułka byli na tyle niepotrzebni, że rundę wiosenną spędzili na wypożyczeniach. Wilczyński (na zdjęciu) w Polonii Bytom, której nie pomógł w uchronieniu się przed spadkiem do II ligi. I nie pomoże Arce w awansie do ekstraklasy. Podobna sytuacja jest z Bułką, który z Bałtykiem Gdynia zleciał jeszcze niżej, bo do III ligi.

Typ Trójmiasto.Sport.pl - POWINNI ODEJŚĆ

A JAKIE SĄ TWOJE TYPY?? PODZIEL SIĘ NIMI NA NASZYM FACEBOOKU!