Arka Gdynia promuje młodych. W tym sezonie w żółto-niebieskich barwach zagrało już dziewięciu młodzieżowców. Oto oni

W sobotnim meczu z Okocimskim Brzesko na boisku pojawił się 17-letni Michał Gałecki. Był to dziewiąty młody piłkarz, który w tym sezonie grał w barwach Arki Gdynia. Ta liczba pokazuje, że wyświechtany slogan "stawiamy na młodzież" w Gdyni nie przybrał tylko formę pustego sloganu, a ma rację bytu. Trojmiasto.sport.pl prezentuje zestawienie wszystkich tych młodzieżowców.
Michał Szromnik (Arka - Olimpia 0:1) Michał Szromnik (Arka - Olimpia 0:1) Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Michał Szromnik (20)

Szromnik to w tej chwili etatowy reprezentant Polski. Do Arki trafił w sezonie 2009/10, a już rok później był w kadrze pierwszej drużyny. W rundzie jesiennej rozegrał pięć meczów. Uchodzi za duży talent. Zimą przebywał na testach w klubach angielskiej Premier League. Po słabszych wiosną występach Macieja Szlagi i Jakuba Miszczuka, Szromnik ponownie wskoczył do bramki. Zagrał od pierwszej minuty już w piątym meczu z rzędu i od tego czasu Arka nie przegrała.

Julien Tadrowski Julien Tadrowski Fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta

Julien Tadrowski (20)

Obrońca nie do zdarcia. W rundzie jesiennej rozegrał 16 meczów. Wszystkie od pierwszej do ostatniej minuty! Zbierał świetne recenzje i zimą wybrał ofertę Pogonii Szczecin.

Paweł Brzuzy Paweł Brzuzy Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Paweł Brzuzy (20)

Na swoim koncie ma już debiut w I lidze. W spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz w 86. minucie na boisku zmienił Damiana Krajanowskiego. Zmiennik dla Rafała Grzelaka. Na boiskach I ligi rozegrał w sumie siedem meczów, w tym dwa w podstawowym składzie. Pięć razy był zmiennikiem.

Mateusz Szwoch Mateusz Szwoch Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Mateusz Szwoch (20)

Jesienią był pierwszoplanową postacią żółto-niebieskich i mistrz asyst. Dojrzał na tyle, że był w stanie prowadzić grę I-ligowej drużyny. Podstawowy zawodnik Arki w rundzie jesiennej. Latem poprowadził juniorów starszych do mistrzostwa Polski. Wiosną nieco przygasł, ale z Okocimskim Brzesko chyba na dobre się przełamał. Miał asystę przy drugiej bramce da Silvy, przy pierwszej golu Marcusa uderzył w słupek, a jego strzał dobił Brazylijczyk.

Michał Rzuchowski Michał Rzuchowski Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Michał Rzuchowski (20)

Rzuchowski do Arki trafił przed tym sezonem z Legii Warszawa. Z początku przegrywał rywalizację o miejsce w składzie, ale potem był już wiodącą postacią środka pola gdynian. Otrzymał powołanie na konsultacje kadr roczników 1992 i 1993 w Grodzisku Wielkopolskim. Dobrze przepracował zimę i, jak sam przyznaje, wiosną chce pokazać co naprawdę potrafi. Jeden z solidniejszych piłkarzy żółto-niebieskich. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi.

Piotr Pietkiewicz (18) na zdjęciu drugi od lewej

Zadebiutował z Cracovią Kraków. Zagrał także 55 minut z Kolejarzem Stróże i cztery minuty z Polonią Bytom.

Michał Gałecki (przy piłce) Michał Gałecki (przy piłce) Fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta

Michał Gałecki (17)

Z bardzo dobrej strony pokazał się w zimowych sparingach. Strzelił nawet bardzo piękną bramkę z Chojniczanką Chojnice. Wiosną miał dostać szansę i w końcu ją dostał. Trener Sikora posłał go na boisko w 61. minucie meczu z Okocimskim. O jego debiucie więcej pisaliśmy tutaj.

Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 1:0. Przy piłce Dariusz Formella Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 1:0. Przy piłce Dariusz Formella Fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta

Dariusz Formella (18)

Był brany pod uwagę w kontekście gry w pierwszym składzie wiosną. Na koncie miał już siedem występów. Dwa w podstawowej "11" i pięć jako rezerwowy. Pod koniec stycznia skierował jednak swoje kroki do Poznania. Obecnie gra w Młodej Ekstraklasie Lecha.

Łukasz Zwoliński (20) na zdjęciu pierwszy z lewej

Wielce prawdopodobne, że po sezonie wróci do Szczecina. W Arce gra słabo. Gdy wchodzi z ławki nie wnosi ożywienia. Jego bilans w Gdyni to osiem meczów (tylko raz w podstawowym składzie, siedmiokrotnie jako rezerwowy).