TOP 9 najładniejszych bramek Arki w 2013 roku. Zobacz je wszystkie

Trojmiasto.sport.pl postanowiło wybrać TOP9 najefektowniejszych goli podopiecznych Pawła Sikory w 2013 roku. Było z czego wybierać, bo w tym czasie piłkarze Arki zdobyli 58 bramek. Do końca ważyły się losy kilku trafień, ale ostatecznie stworzyliśmy listę, którą prezentujemy poniżej. Uszeregowaliśmy je od miejsca 9. do 1. Oto one!
Arkadiusz Aleksander Arkadiusz Aleksander Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

9. Arkadiusz Aleksander z Sandecją Nowy Sącz na 3:0

Tutaj naszą uwagę przykuł nie tyle strzelec bramki, co cała efektowna akcja Arki. Gdynianie w pełnym biegu wymienili ze sobą kilka podań. Rozpoczęło się od Piotr Tomasika, potem przytomnością umysłu wykazał się Mateusz Szwoch, który zagrał do Michała Szuberta, ten z piętki odegrał z powrotem do Szwocha, uciekł na wolną pozycję i efektownym podaniem zewnętrzną częścią stopy wyłożył piłkę Aleksandrowi. Napastnik Arki równie sprytnym strzałem z bliska wykończył kapitalne rozegranie akcji przez Arkę.

Bramkę można zobaczyć TUTAJ (akcja od 1:03)

Arka Gdynia - Korona Kielce 5:1 Arka Gdynia - Korona Kielce 5:1 Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

8. Michał Rzuchowski z GKS Tychy na 2:0

Dwie minuty po wejściu na boisko (64. minuta) Rzuchowski wykończył kapitalną akcję Arki. Piłka wędrowała jak po sznurku, z prawej strony w pełnym biegu dośrodkował Marcus da Silva, a wbiegający w "16" "Rzuchol" precyzyjnie dostawił głowę niczym rasowy snajper.

Bramkę można zobaczyć TUTAJ (od 1:00)

Tomasz Jarzębowski Tomasz Jarzębowski Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

7. Tomasz Jarzębowski z Kolejarzem Stróże na 2:1

Kluczowa dla losów spotkania akcja miała miejsce na początku drugiej połowy. Gdynianie wyprowadzili skuteczną kontrą, zakończoną golem Jarzębowskiego, którego precyzyjna bomba z 16 metrów była z cyklu "nie do obrony". Piłka idealnie naszła piłkarzowi na nogę, a ten kropnął w kierunku bramki i trafił w okienko!

Bramkę można zobaczyć TUTAJ (od 5:05)

Arka - Stomil 3:3. Adrian Budka Arka - Stomil 3:3. Adrian Budka Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

6. Adrian Budka z Górnikiem Łęczna na 1:0

Przełomowy moment jesieni dla Budki, który został sprowadzony do Arki już w trakcie trwającej rundy jesiennej. Przed meczem z Łęcznej trener Sikora przesunął doświadczonego piłkarza na prawą obronę i był to dobry ruch, bo od tej pory Budka zaczął grać bardzo dobrze. Sygnał o zwyżce formy Budka dał w spotkaniu z liderem tabeli I ligi. Po jego bramce gdynianie prowadzili do przerwy 1:0. Budka otworzył wynik meczu atomowym uderzeniem z woleja zza pola karnego.

Bramka TUTAJ (od 0:45)

5. Tomasz Jarzębowski z GKS Bełchatów na 1:0

Gole Cristiano Ronaldo z rzutów wolnych zna na pamięć chyba każdy kibic futbolu. Charakterystyczny podbieg do piłki i lekkie, mierzone uderzenie to znak charakterystyczny Portugalczyka. Wyczyn genialnego piłkarze Realu Madryt skopiował Jarzębowski. Kapitan Arki uderzył na tyle precyzyjnie, że Arkadiusz Malacz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Mierzony strzał - "Jarza" idealnie zmieścił piłkę przy dalszym słupku.

Bramka TUTAJ (od 0:46)

4. Marcin Radzewicz z Cracovią Kraków na 1:0

To był jeden z ładniejszych goli piłkarzy Arki na nowym Stadionie Miejskim w Gdyni. Radzewicz stojąc 30 metrów od bramki zdecydował się na strzał lewą nogą. Piłka nabrała takiej paraboli lotu, że bramkarz Cracovii, mimo ofiarnej interwencji, nie zdążył jej sięgnąć. Warto dodać, że "Radza" idealnie zmieścił piłkę w okienku.

Bramka TUTAJ (od 0:01)

Arka - Okocimski 3:1 Arka - Okocimski 3:1 Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

3. Janusz Surdykowski z Okocimski KS Brzesko na 3:1

Pamiętacie "piętkę" Alessandro Del Piero z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów sezonu 1996/97? O tym jak efektowne są gole strzelane tą częścią stopy dał wyraz napastnik Arki, którego gol był kopią bramki słynnego Włocha. W końcówce meczu z Okocimskim Brzesko "Surdyk" w piękny sposób wykończył akcję żółto-niebieskich. Po meczu przyznał nawet, że strzał był mierzony i..., że miał zamiar strzelić właśnie tak.

Bramka TUTAJ (od 3:46)

aArka Gdynia - Korona Kielce 5:1 aArka Gdynia - Korona Kielce 5:1 Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

2. Mateusz Szwoch z Koroną Kielce (Puchar Polski) na 3:1

Świetny mecz Arki w 1/8 finału Pucharu Polski okraszony pięcioma bramkami wbitymi drużynie z ekstraklasy. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Szwoch, którego sprytne podania co rusz rozrywały defensywę gości. Młody pomocnik Arki brał udział przy dwóch golach zdobytych przez żółto-niebieskich. Na początku drugiej połowy uruchomił na skrzydle Adriana Budkę, który potem skutecznie zagrywał Łukaszowi Jamrozowi. Jakby tego było mało w 73. minucie "Bania" popisał się kapitalnym strzałem z narożnika pola karnego. Piłkę uderzona lewą nogą zakręciła "rogala" i wpadła w okienko bramki strzeżonej przez Wojciecha Małeckiego. Gola można oglądać do znudzenia...

Strzał Szwocha TUTAJ (od 1:30)

Arka - Stomil 3:3. Przy piłce Michał Rzuchowski Arka - Stomil 3:3. Przy piłce Michał Rzuchowski Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

1. Michał Rzuchowski z Olimpią Grudziądz na 3:1

- "Bramka życia?" Mam nadzieję, że taka dopiero przed mną. Fajnie, że wyszło efektownie, ale wierzę, iż to dopiero początek moich wyczynów - tak swojego kapitalnego gola z Olimpią opisał Rzuchowski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Była 87. minuta meczu. Pomocnik Arki przyjął źle wybitą piłkę przez obrońców Olimpii na klatkę piersiową i długo się nie zastanawiając kropnął z prostego podbicia z ok. 40 metrów. Ku zaskoczeniu wszystkich piłka wylądowała w lewym okienku bramki! Kapitalny gol - jeden z dwóch najładniejszych w tym sezonie w I lidze. Bramka - stadiony świata!