Sport.pl

Atom Trefl Sopot się sypie. Neriman Ozsoy, Amaranta Fernandez i Dorota Świeniewicz już odeszły. Kto następny?

Neriman Ozsoy, Amaranta Fernandez i Dorota Świeniewicz uciekły już z pogrążonego w finansowym kryzysie Atomu Trefl Sopot. Ale to prawdopodobnie nie koniec. A to wszystko w przededniu najważniejszego meczu z Rabitą Baku w Lidze Mistrzyń. Rewanżowe spotkanie 1/8 finału odbędzie się w czwartek, pierwszy mecz rozbite sopocianki sensacyjnie wygrały 3:1.

Atom Trefl Sopot się sypie. Neriman Ozsoy, Amaranta Fernandez i Dorota Świeniewicz już odeszły. Kto następny?

Neriman Ozsoy, Amaranta Fernandez i Dorota Świeniewicz uciekły już z pogrążonego w finansowym kryzysie Atomu Trefl Sopot. Ale to prawdopodobnie nie koniec, kto będzie następny? A to wszystko w przededniu najważniejszego meczu z Rabitą Baku w Lidze Mistrzyń. Rewanżowe spotkanie 1/8 finału odbędzie się w czwartek, pierwszy mecz rozbite sopocianki sensacyjnie wygrały 3:1.

Neriman Ozosy z Galatasaray Stambuł Neriman Ozosy z Galatasaray Stambuł Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Neriman Ozsoy

Jako pierwsza tonący okręt opuściła największa gwiazda zespołu - reprezentantka Turcji Neriman Ozsoy. Ale to nie dziwi, bo to brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy miała najwięcej ofert. I to już przed sezonem. W Atomie namówili ją jednak na nowy kontrakt, czego Ozsoy szybko pożałowała. Po wyjeździe z Sopotu nowy klub znalazła w... jeden dzień. Teraz gra w Dynamie Krasnodar.

Atom mierzył się z Rabitą już w poprzednim sezonie Atom mierzył się z Rabitą już w poprzednim sezonie fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Amaranta Fernandez

Dla środkowej reprezentacji Hiszpanii Amaranty Fernandez to także był już drugi - tak jak dla Ozsoy - sezon w Atomie. O tym, że może odejść, mówiło się już od kilku tygodni, ale zrobiła to w najmniej spodziewanym momencie. Zaledwie dzień po sensacyjnej wygranej z Rabitą Baku w 1/8 finału Ligi Mistrzyń.

Dorota Świeniewicz

Dwukrotna mistrzyni Europy, legenda polskiej siatkówki opuściła Atom w ostatni poniedziałek. Także z powodu złej sytuacji finansowej w klubie. Co więcej, Świeniewicz, która w tym roku skończy 40 lat, postanowiła zakończyć karierę. Szefowie Atomu chcą ją jeszcze namawiać na zmianę decyzji, ale szanse mają iluzoryczne.

Małgorzata Kożuch (w środku) Małgorzata Kożuch (w środku) Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Małgorzata Kożuch

Bliska odejścia z Atomu jest również inna gwiazda Małgorzata Kożuch. Aktualna wicemistrzyni Europy z powodu zaległości finansowych odmówiła już gry w ostatnim meczu ligowym z Pałacem Bydgoszcz. Potem zdradziła, że odkąd gra w Sopocie, nie dostała jeszcze żadnych pieniędzy! Jeśli sytuacja szybko nie ulegnie zmianie, reprezentantka Niemiec polskiego pochodzenia także wyjedzie z Sopotu.

Corina Ssuschke-Voigt Corina Ssuschke-Voigt Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Corina Ssuschke-Voigt

Wraz z Kożuch z Atomu ma odejść także inna reprezentantka Niemiec Corina Ssuschke-Voigt, która również wywalczyła srebro na ostatnich mistrzostwach Europy. Sytuacja jest identyczna - Niemka odmówiła już gry w ostatnim meczu ligowym z Pałacem Bydgoszcz i jeśli szybko nie dostanie zaległych pieniędzy, ona także wyjedzie z Polski.

Była zawodniczka Atomu Trefla Megan Hodge Była zawodniczka Atomu Trefla Megan Hodge fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Megan Hodge

Po wyjeździe Ozsoy największą, obok Kożuch, gwiazdą Atomu jest Megan Hodge. Ale ona także, odkąd przyleciała do Polski, nie dostała jeszcze żadnej wypłaty. Siatkarka, która w 2011 r. wygrała z reprezentacją USA Grand Prix, była bohaterką pierwszego spotkania z Rabitą. Ale ile można grać za darmo?

Alisha Glass Alisha Glass fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Alisha Glass

Razem z Hodge w Atomie gra inna reprezentantka USA Alisha Glass, która także wygrała w zeszłym roku Grand Prix. I ona także za grę w Sopocie nie dostała jeszcze żadnych pieniędzy. Nieoficjalnie mówi się, że mimo dużych zaległości finansowych Amerykanki są nieco bardziej cierpliwe, niż Niemki, bo zależy im na grze i budowaniu formy przed igrzyskami w Londynie.

Więcej o: