Sportowe Walentynki, czyli najpiękniejsze pary w sporcie [ZDJĘCIA]

14 lutego to ważna data dla wszystkich zakochanych, także tych, którzy na co dzień wyczynowo uprawiają sport. W naszym fotostory przybliżamy sylwetki sportowców oraz ich partnerów - celebrytów, aktorów i... także sportowców.

Walentynki 2012 na sportowo

.

Aktorka Anna Przybylska i piłkarz Jarosław Bieniuk

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk to jedna z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Aktorka najbardziej znana jest z roli Marylki w serialu ?Złotopolscy?. Grała też w filmach pełnometrażowych, ?Karierze Nikosia Dyzmy?, ?Superprodukcji?, czy w ?Złotym środku?. Jest też pierwszą polską aktorką, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor.

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk

Bieniuk to z kolei piłkarz Widzewa Łódź, który pierwsze kroki w futbolu stawiał w juniorach Lechii Gdańsk. Otarł się też o reprezentację Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał osiem meczów i strzelił jednego gola. Związek Przybylskiej i Bieniuka trwa już ponad dekadę. Para mieszkała też kilka lat w Turcji, gdzie Bieniuk grał w klubie z Antalyi. Do Polski wrócili w 2009 r., obecnie mieszkają w Łodzi.

Piłkarz Sławomir Wojciechowski i mistrzyni fitness Aleksandra Kobielak

Urodzony w Gdańsku Wojciechowski to pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w pierwszej drużynie Bayernu Monachium. Grał tam w sezonie 1999-2000. Trzeba przyznać, że nie za często, wystąpił bowiem tylko w trzech oficjalnych meczach. Były piłkarz od kilku lat związany jest z Aleksandrą Kobielak, polską modelką fitness, aktorką i mistrzynią świata Fitness z 2000 roku.

Sławomir Wojciechowski i Aleksandra Kobielak

Kobielak karierę zawodową już zakończyła, ale gdy ta jeszcze trwała, jej gwiazda świeciła pełnym blaskiem. W 1998  r. w hiszpańskim Alicante została wicemistrzynią świata w fitness, a rok później, w Sydney, nie miała już sobie równych. W 2000 r. została też mistrzynią Europy oraz znalazła się na okładkach takich magazynów jak Playboy, Mr.Olympia, FLEX oraz Muscle and Fitness Hers.

Miss Polonia Marcelina Zawadzka i rajdowiec Jakub Przygoński

Pochodząca z Malborka nowa Miss Polonia, Marcelina Zawadzka, jest obecnie rozchwytywana przez media. Udziela sporo wywiadów, zapraszana jest do wielu programów. W programie Pytanie na śniadanie zdradziła za to, z kim się spotyka. Okazało się, że jej wybrankiem jest rajdowiec Jakub Przygoński.

Marcelina Zawadzka i Jakub Przygoński

Przygoński to gwiazda rajdów motocyklowych. Należy do Orlen Teamu i obok Krzysztofa Hołowczyca jest najbardziej rozpoznawalnym rajdowcem w Polsce. Za swój największy sukces uważa zdobycie tytułu Wicemistrza Świata FIM w klasie Over 450 Rally Sport 2008.

Piłkarz Filip Burkhardt i cheerleaderka Magdalena Białczak

Burkhardt od 2009 do 2011 roku grał w Arce Gdynia, gdy ta występowała jeszcze na szczeblu ekstraklasy. Był ulubieńcem kibiców w żółto-niebieskich szalikach, sam zresztą do dzisiaj (obecnie gra w Sandecji Nowy Sącz) nie ma oporów, by mówić otwarcie o swojej sympatii do gdyńskiego klubu. Nie ma się zresztą co dziwić, to właśnie w Gdyni poznał swoją wybrankę, Magdalenę Białczak - jedną z liderek zespołu Cheerleaders Prokom.

Filip Burkhardt i Magdalena Białczak

Cheerleaders Prokom, zespół Magdy Białczak, jest znany w całej Europie, m.in. dzięki występom podczas Final Four Euroligi mężczyzn (Barcelona), finale ligi VTB (Kazań), finału siatkarskiej Ligi Światowej (Gdańsk) oraz na koszykarskich Mistrzostwach Świata (Izmir). I to wszystko w ciągu raptem kilku miesięcy!

Tyczkarka Anna Rogowska i... tyczkarz Jacek Torliński

Rogowska to bez wątpienia najlepsza polska tyczkarka w historii, ma na swoim koncie brązowy medal igrzysk olimpijskich (Ateny 2004 r.), mistrzostwo świata (Berlin 2009 r.) oraz tytuł halowej mistrzyni Europy (Paryż 2011 r.). Jej trenerem od blisko sześciu lat jest zaś Jacek Torliński - były, a jakże, tyczkarz.

Anna Rogowska i Jacek Torliński Anna Rogowska i Jacek Torliński Fot. Ma?gorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Anna Rogowska i Jacek Torliński

Rekord życiowy Torlińskiego wynosi 4,85 m. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej rozpoczął pracę jako trener. W 2003 roku zaczął trenować Annę Rogowską, która rok później zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Atenach. Od 2006 Torliński i Rogowska są małżeństwem, kontynuując współpracę na polu zawodowym.