Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Wśród sportowych małżeństw najwięcej jest tych związanych z siatkówką i piłką ręczną, ale są też związki mieszane (np. siatkówka - hokej) i... jeszcze bardziej mieszane (siatkówka - komentator sportowy). Zaczynamy od pary, która ma na koncie najwięcej wspólnych sukcesów.
Najlepsza polska tyczkarka w historii oraz jej trener małżeństwem są od 2006 roku, choć poznali się dużo wcześniej. Oboje pochodzą z Trójmiasta, obecnie mieszkają w Sopocie. Od kiedy razem pracują Rogowska odniosła wiele wspaniałych sukcesów (m.in. brązowy medal olimpijski Ateny 2004 oraz mistrzostwo świata na otwartym stadionie w Berlinie w 2009 roku), ale równie ważne było dla niej wyrównanie rekordu życiowego... męża, który wynosi 4,85 m. Swoją bogatą karierę chce zakończyć po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, potem przyjdzie czas na macierzyństwo.
Ona to czołowa polska piłkarka ręczna, jedna z najlepszych polskich lewoskrzydłowych w historii. Pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, a karierę zaczynała w Samborze Tczew. On to były solidny piłkarz ligowy, w barwach Ruchu Radzionków, Odry Wodzisław oraz Ruchu Chorzów rozegrał w ekstraklasie ponad 300 meczów. Małżeństwem są od 2012 roku, mają córeczkę Amelię.
Ona to przez wiele lat czołowa tyczkarka świata (urodziła się w Gdyni, w Trójmieście zaczynała swoją karierę), on - znany menedżer sportowy, jako jeden z pierwszych w Polsce założył agencję marketingu sportowego. Poznali się wiele lat tam temu podczas pracy przy jednej ze sportowych imprez eventowych. Na ślubnym kobiercu stanęli w 2013 roku, mają synka Grzesia.
Oboje związani są z piłką ręczną. Reprezentantka Polski Karolina Szwed (na górnym zdjęciu z lewej) pochodzi z Trójmiasta, najpierw grała w AZS AWFiS Gdańsk, potem w Vistalu Gdynia. W 2011 roku trenerem tego zespołu został Duńczyk Thomas Orneborg (zdjęcie poniżej). Odniósł dwa wielkie sukcesy: sportowy - drużyna wywalczyła tytuł mistrza Polski oraz osobisty - znalazł w Gdyni miłość swojego życia. Ślub wzięli w 2012 roku. Potem ciągle pracowali razem w układzie zawodniczka - trener, najpierw w duńskim Odense, a potem w niemieckim HC Lipsk. Ostatnio Szwed musiał na kilka miesięcy zawiesić karierę, ale zapowiada rychły powrót na boisko.
Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Siatkarskie małżeństwo. Ona to czołowa polska środkowa, wielokrotna reprezentantka naszego kraju, obecnie zawodniczka najlepszego polskiego zespołu Chemika Police. On to trener, w przeszłości prowadził m.in. zespoły Trefla Gdańsk (na zdjęciu poniżej w otoczeniu swoich zawodników) oraz AGH 100RK AZS Kraków. Małżeństwem są od 2009 roku.
Fot. Damian Kramski / AG
Kolejne "szczypiorniakowe" małżeństwo. Większymi sukcesami może pochwalić się pochodzącą z Gdańska Karolina (na zdjęciu pierwsza z lewej), wielokrotna reprezentantka Polski. Z kolei z braci Siódmiaków dużą większą karierę zrobił Artur, przez lata filar biało-czerwonych, jednak Marcin też przez wiele lat był solidnym ligowcem.
Nietypowe małżeństwo w naszym zestawieniu, gdyż sportowcem jest tylko ona. Obecnie siatkarka Aluprofu Bielsko-Biała, kiedyś reprezentantka Polski. Za to jej mąż to czołowy polski komentator sportowy, obecnie pracujący w TVP. Pobrali się w 2011 roku.
Oboje pochodzą z Gdańska. Natalia to siatkarka, która występuje na pozycji przyjmującej. Wychowanka Gedanii, obecnie zawodniczka Budowlanych Łódź. Paweł to hokeista, wychowanek Stoczniowca, ostatnio grał w zespole KTH Krynica.