Mistrzostwa świata w siatkówce Gdańsk 2014. Niezbędnik kibica

Gdańska część mistrzostw świata w siatkówce trwać będzie od 1 do 7 września. W Ergo Arenie grać będą zespoły grupy C, w tym m.in. Rosja i Bułgaria. Trojmiasto.sport.pl przygotowało niezbędnik kibica, czyli wszystko co trzeba wiedzieć o siatkarskim mundialu w Trójmieście.

Kto zagra w Gdańsku?

W grupie C, która swoje mecze rozgrywać będzie w Ergo Arenie, znalazły się zespoły Rosji, Bułgarii, Egiptu, Kanady, Chin oraz Meksyku.

Faworytami będą oczywiście Rosjanie oraz Bułgarzy. Ci pierwsi to aktualni złoci medaliści igrzysk olimpijskich oraz mistrzowie Europy. Jeśli wygrają polski mundial ustrzelą siatkarskiego wielkiego szlema. W zespole aż roi się od świetnych zawodników, ale najwięcej uwagi należy zwrócić na najwszechstronniejszego i chyba najlepszego obecnie siatkarza świata Dmitrija Muserskiego (na zdjęciu).

Bułgarzy w największych imprezach ostatnich lat regularnie zajmują 4. miejsca. Ich największa gwiazdą, pod nieobecność skonfliktowanego z rodzimą federacją Mateja Kazijskiego, jest Cwetan Sokołow.

Pozostałe drużyny walczyć będą tylko o miejsca 3. i 4., które dają awans do dalszej fazy turnieju. Kopciuszkiem powinien być Meksyk, natomiast Egipt, Kanada i Chiny stoczą twardą walkę o dwa premiowane miejsca.

Rosja - Bułgaria 3:1 Rosja - Bułgaria 3:1 Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Najciekawsze mecze w Ergo Arenie

Oczywiście wszystkie te z udziałem Rosji oraz Bułgarii, z jednym z największych hitów całej fazy grupowej na czele, czyli właśnie starciem dwójki faworytów grupy C. W bezpośrednim starciu Rosjanie i Bułgarzy zmierzą się 7 września o godz. 20.15 (na zdjęciu fragment  ubiegłorocznego meczu mistrzostw Europy, który odbył się w Gdyni).

Pozostałe mecze Rosjan: Kanada (1 września, godz. 13), Egipt (3 września, godz. 20.15), Meksyk (5 września, godz. 20.15), Chiny (6 września, godz. 20.15)

Pozostałe mecze Bułgarów: Meksyk (1 września, godz. 16.30), Kanada (3 września, godz. 13), Chiny (5 września, godz. 13), Egipt (6 września, godz. 13)

bilety mistrzostwa świata w siatkówce bilety mistrzostwa świata w siatkówce pzps

Gdzie zakupić bilety?

Nie ma problemów z zakupem wejściówek na wszystkie mecze rozgrywane w Gdańsku, niezależnie od kategorii miejsc.

- Za bilety na mecze rozpoczynające się o 13.30 trzeba będzie zapłacić od 20 do 60 złotych, natomiast pakiet na dwie potyczki popołudniowe kosztuje od 30 do 90 złotych. Uważam, że są to przystępne ceny, co też powinno znaleźć przełożenia na frekwencję w Ergo Arenie - tłumaczy dyrektor techniczny imprezy Wojciech Czayka.

Wszystkie wejściówki dostępne są na stronie ticketpro.pl oraz w ponad 450 punktach sprzedaży tego dystrybutora biletów na terenie całego kraju.

Hala Ergo Arena Hala Ergo Arena Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Gdzie odbywają się mecze?

Mecze grupy C siatkarskich mistrzostw świata rozgrywane będą w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, która kolejny raz gości wielką imprezę. Dobre wspomnienia z nią związane mają zwłaszcza kibice siatkówki. To tutaj bowiem w 2011 roku odbył się turniej finałowy Ligi Światowej, w której reprezentacja polski prowadzone przez Andreę Anastasiego zdobyła brązowy medal. Ten sukces rozpoczął wówczas marsz w górę biało-czerwonych.

Ergo Arena usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast 1.

Ergo Arena Ergo Arena Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Jak dojechać do Ergo Areny?

Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), Tramwajem, jak i Autobusem (ZTM i ZKM). Dokładne rozkłady znajdują się na stronie ergoarena.pl. Do obiektu dojechać można również samochodem. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska: Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu: Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Jednak przed każdym meczem warto zweryfikować informację i sprawdzić czy w związku z danym spotkaniem nie zostały wprowadzone zmiany dotyczące m.in. zamykanie poszczególnych ulic.